Apmeklētājiem durvis ver iespaidīgā Pekinas lidosta jūras zvaigznes formā

Pievienot komentāru
Apmeklētājiem durvis ver iespaidīgā Pekinas lidosta jūras zvaigznes formā
AFP/SCANPIX

Pekinā trešdien atklāta futūristiska jūras zvaigznes formas lidosta, kas varētu kļūt par vienu no pasaulē noslogotākajām.

Pekinas Dasjiņas starptautiskā lidosta, kas atrodas 46 kilometrus uz dienvidiem no Tjaņaņmeņas laukuma, ar pilnu jaudu strādās 2040. gadā. Lidostā būs astoņi skrejceļi, un tā spēs gadā apkalpot līdz 100 miljoniem pasažieru.

Pagaidām sākusi darboties lidostas pirmā kārta. Gan ārvalstu, gan Ķīnas aviokompānijas jau paziņojušas par plāniem pārcelt savus reisus uz jauno lidostu.

Jaunais lidostas terminālis ar 700 0000 kvadrātmetru platību būs viens no pasaulē lielākajiem.

Lidostas ēkas projektētāja bija pasaulslavenā irākiešu izcelsmes britu arhitekte Zaha Hadida. Viņa nomira 2016. gadā.

Zem lidostas termināļa atrodas dzelzceļa stacija un metro līnija, kas ļaus ceļotājiem pilsētas centru sasniegt 20 minūtēs.

Projekta izmaksa veido 120 miljardus juaņu (15,3 miljardus eiro) vai 400 miljardus juaņu (51,2 miljardus eiro), ja tiek ietverti dzelzceļa un ceļu savienojumi.

Projektētāji norāda, ka, sasniedzot pilnu darbības jaudu, Dasjiņa būs pasaulē lielākais terminālis apkalpoto ceļotāju izteiksmē.

Pašreizējā Pekinas starptautiskā lidosta – Galvaspilsētas  lidosta, kas ir pasaulē otra lielākā, jau ir pārmērīgi noslogota ar vairāk nekā 100 miljoniem apkalpotu pasažieru gadā.