Postošie ugunsgrēki Austrālijā: kā var palīdzēt cietušajiem, ugunsdzēsējiem un dzīvniekiem?

0 Komentāru
Postošie ugunsgrēki Austrālijā: kā var palīdzēt cietušajiem, ugunsdzēsējiem un dzīvniekiem?
AFP / SCANPIX

Austrālijā turpinās postošie meža ugunsgrēki, kas laupījuši vairāku cilvēku un dzīvnieku dzīvības. Pašreizējās aplēses liecina, ka ugunsgrēkos izpostītas 8 000 000 hektāru lielas platības.

Kā trešdien pavēstīja ārkārtas dienests, bojāgājušo skaits postošajos Austrālijas meža ugunsgrēkos, kas sākās septembrī, pieaudzis līdz 26.

Šobrīd Jaundienvidvelsā vairāk nekā 120 ugunsgrēki turpina degt, un 50 no tiem netiek kontrolēti. Viktorijā deg vairāk nekā 40 meža ugunsgrēku, un aptuveni desmit no tiem sākuši saplūst. Abos štatos otrdien un trešdien lijis lietus, arī meža ugunsgrēku skartajos apvidos.

Tomēr varasiestādes apdraudētajos rajonos vairākās pilsētās mudinājušas iedzīvotājus laikus evakuēties, jo jau piektdien tiek prognozēti ekstremāli ugunsgrēka apstākļi. Sagaidāms, ka situācija piektdien pasliktināsies, austrumu štatos gaisa temperatūrai pārsniedzot 40 grādu atzīmi. Tiek prognozēts arī spēcīgs vējš, un tā rezultātā ugunsgrēki varētu izplatīties vēl straujāk.

Saistībā ar plašajiem ugunsgrēkiem pasaulē sāktas vairākas ziedošanas kampaņas, lai palīdzētu ugunsgrēkos cietušajiem, kā arī glābšanas darbos.

Portāls Skaties.lv piedāvā apkopojumu, kā ziedot un palīdzēt:

  • Kā informē Latvijas Sarkanais Krusts, pašlaik Austrālijas Sarkanais Krusts nav izteicis nepieciešamību pēc starptautiskajiem ziedojumiem. Taču tiem, kas vēlas sniegt palīdzību, to iespējams izdarīt Austrālijas Sarkanā Krusta mājaslapā vai, ziedojot uz biedrības ”Latvijas Sarkanais Krusts” ziedojumu kontu, ar norādi ”Palīdzība Austrālijai”. Visi saziedotie līdzekļi tiks pārskaitīti Austrālijas Sarkanajam Krustam un izmantoti palīdzības nodrošināšanai uz vietas Austrālijas teritorijā. Austrālijas Sarkanais Krusts koncentrējas uz palīdzības sniegšanu cilvēkiem ugunsgrēka skartajos rajonos. Vairāk kā 1590 darbinieki un brīvprātīgie palīdzējuši jau vairāk kā 18 600 cilvēkiem
  • Palīdzēt iespējams arī vietējiem Austrālijas ugunsdzēsējiem, ziedojot Jaunajam Dienvidvelsas ugunsdzēsības dienestam, kas izveidojis īpašu fondu, lai palīdzētu brīvprātīgajiem glābējiem. Tāpat ziedot iespējams ugunsdzēsēju asociācijai un brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem Dienvidaustrālijā.
  • Ziedojumu vākšanas kampaņu sociālajā tīklā “Facebook” uzsākusi arī komēdiķe Seleste Bārbere. Kampaņas sākotnējais mērķis bija ziedojumos savākt 30 000 dolāru, taču līdz šim izdevies saziedot teju 32 miljonus dolāru. Visi šajā kampaņā gūtie līdzekļi tiks izmantoti, lai palīdzētu ugunsdzēsības dienestiem, kā arī ugunsgrēkos cietušo un bojāgājušo ģimenēm. Daļu līdzekļu paredzēt piešķirt arī Austrālijas Sarkanajam Krustam.

  • Pašreizējās aplēses liecina, ka ugunsgrēkos kopš septembra bojā gājuši vairāk nekā 480 miljoni dzīvnieku. Lai palīdzētu dzīvniekiem iespējams ziedot Austrālijas savvaļas dzīvnieku glābšanas bezpeļņas organizācijai. Naudu iespējams ziedot arī dzīvnieku klīnikai “Port Macquarie Koala Hospital“, tāpat iespējams veikt ziedojumu, lai palīdzētu cietušajiem dzīvniekiem Viktorijas štatā.
  • Ziedot un palīdzēt koalām aicina arī Pasaules Dabas fonds, kas šim mērķim izveidojis īpašu ziedojumu vākšanas akciju, ziedot iespējams šeit!
  • Savukārt, lai palīdzētu ugunsgrēkos cietušajiem un evakuētajiem cilvēkiem, ziedot var Austrālijas Pestīšanas armijai, kā arī brīvprātīgo organizācijai “Svētā Vincenta de Paula sabiedrība“.

Iepriekš jau vēstīts, ka Latvija atbalstīs Austrālijas postošajos ugunsgrēkos cietušos. Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (”Jaunā Vienotība”) nedēļas sākumā informēja, ka Latvija ir solidāra ar Austrāliju saistībā ar postošajiem ugunsgrēkiem, un valsts izsaka dziļu līdzjūtību traģēdijā cietušo personu ģimenēm.

Vienlaikus politiķis norādīja, ka Latvija sniegs palīdzību katastrofas upuriem, izmantojot organizāciju Sarkanais Krusts Austrālijā.

Lasi vēl Austrālijas ugunsgrēku dūmi sasnieguši Brazīliju 

Kā vēsta ārvalstu mediji, daudzi ugunsgrēki izraisījušies ļaunprātīgas dedzināšanas rezultātā, atzīst varasiestādes, norādot, ka daži ļaunprātīgie dedzinātāji ir tikai 16 gadus veci.

Par dedzināšanu Jaundienvidvelsā nedēļās nogalē apsūdzības izvirzītas trim cilvēkiem, bet kopš novembra kopumā par pārkāpumiem, kas ir saistīti ar meža ugunsgrēkiem, procesuālas sankcijas noteiktas vairāk nekā 180 cilvēkiem, arī 40 nepilngadīgajiem, izteikti brīdinājumi un ierosinātas krimināllietas.

24 cilvēkiem izvirzītas apsūdzības par meža ugunsgrēku tīšu izraisīšanu, par ko draud līdz 21 gadam cietumā.

0 Komentāru