Apdraudēta Vācijas koalīcijas valdība

0 Komentāru
Apdraudēta Vācijas koalīcijas valdība
Foto: Reuters / LETA

Sarežģītā situācijā nonākusi Vācijas valdošā koalīcija. Atsevišķu parlamentāriešu skatieni pavērsti uz kancleri Angelu Merkeli, no kuras sagaida stingrāku rīcību migrācijas jautājumos, citādi draud valdības krišana.

Merkele iesaistījusies viedokļu apmaiņā ar valsts iekšlietu ministru no Kristīgo demokrātu meitas partijas – Horstu Zēhoferu. Viņš jau ilgu laiku kritizē kancleres lēmumu atvērt Vācijas robežu simtiem tūkstošiem migrantu 2015. gadā un ir izteicies, ka varētu apiet Merkeli, lai īstenotu savu plānu deportēt nelegālos imigrantus jau uz robežas.

Merkele jau piedāvāja Bavārijas partijai kompromisu šajā jautājumā, tomēr ceturtdien tas noraidīts. Notikumu attīstība varētu novest vai nu pie Zēhofera atlaišanas, vai Merkeles partijas saišu saraušanas ar Bavārijas politisko spēku.

Daudzi šo strīdu redz kontekstā ar Bavārijas reģionālajām vēlēšanām oktobrī. Kristīgi sociālā savienība lūko ieviest stingrāku migrācijas politiku, lai nezaudētu balsis galēji labējiem “Alternatīva Vācijai” politiķiem.

0 Komentāru