Antivīrusu programmas”McAfee” dibinātājs atrasts miris cietuma kamerā Spānijā

3 komentāri
Antivīrusu programmas”McAfee” dibinātājs atrasts miris cietuma kamerā Spānijā
REUTERS/SCANPIX

Antivīrusu programmatūras izstrādātājs Džons Makafijs atrasts miris savā cietuma kamerā Spānijā. Makafijs izdarījis pašnāvību pāris stundas pēc tam, kad valsts augstākā tiesa apstiprināja viņa izdošanu ASV, kur tika tiesāts par ar nodokļiem saistītu kriminālu apsūdzību, par ko viņam draudēja cietumsods līdz pat 30 gadiem.

Cietuma mediķi un policija centās glābt 75 gadu vecā vīra dzīvību, bet diemžēl bija jau par vēlu. ”Tiesu darbinieki ir nosūtīti uz cietumu un izmeklē nāves cēloņus. Viss norāda uz pašnāvību,” teikts ziņojumā.

Makafija advokāts aģentūrai ”Reuters” trešdienas, 23.jūnija, vakarā skaidroja, ka uzņēmējs izdarījis pašnāvību, pakaroties savā cietuma kamerā.

Makafijs, antivīrusa programmatūras ”McAgfee” izstrādātājs, tika aizturēts pagājušā gada oktobrī Barselonas starptautiskajā lidostā brīdī, kad mēģināja reģistrēt lidojumu uz Stambulu.

Makafī tika aizturēts pēc ASV Vērtspapīru un biržas komisijas (SEC) un Tieslietu ministrijas paziņojuma, ka viņam izvirzītas apsūdzības.

Tieslietu ministrija apsūdz viņu par izvairīšanos no nodokļiem un nodokļu deklarāciju tīšu neiesniegšanu par laiku no 2014. līdz 2018.gadam. SEC apsūdz Makafī par to, ka viņš ieteicis digitālās valūtas saviem sekotājiem tviterī, noslēpjot to, ka viņam ir samaksāti miljoniem dolāru par šādu reklāmu.

Arī Makafī miesassargs tiek apsūdzēts par līdzdalību šajā shēmā.

23.jūnijā Spānijas Augstākā tiesa apstiprināja Makafija izdošanu ASV, bet lēmums bija vēl apstrīdams un izdošanu būtu bijis jāapstiprina arī Spānijas valdībai.

Makafī interneta attīstības sākumposmā 20.gadsimta astoņdesmitajos gados nopelnīja 100 miljonus dolāru, izstrādājot pirmās antivīrusa programmas, kurām dots viņa vārds. Viņš arī nodibināja antivīrusu programmatūras uzņēmumu, kas nosaukts viņa vārdā, bet aizgāja no tā deviņdesmitajos gados.

Kad Makafī neveiksmīgu investīciju un finanšu krīzes dēļ lielāko daļu savas bagātības bija zaudējis, viņš pārcēlās uz dzīvi Belizā. 2012.gadā viņš nonāca mediju uzmanības lokā, kad aizbēga no Belizas, kur varas iestādes gribēja viņu nopratināt saistībā ar kādu slepkavības lietu.

Makafī no Belizas aizbēga uz Gvatemalu, kas viņu nosūtīja uz ASV. Viņš reģistrējās par kandidātu ASV prezidenta vēlēšanām 2016.gadā.

Makafī reģistrējās par kandidātu arī pagājušā gada novembrī notikušajām prezidenta vēlēšanām, bet martā izbeidza savu vēlēšanu kampaņu.

3 komentāri