ANO tribunāls atstāj spēkā mūža ieslodzījumu Mladičam

1 komentārs
ANO tribunāls atstāj spēkā mūža ieslodzījumu Mladičam
TT NEWS AGENCY/SCANPIX

ANO kara noziegumu tribunāls otrdien, 8. jūnijā, noraidīja bijušā Bosnijas serbu ģenerāļa Ratko Mladiča apelāciju, atstājot spēkā viņam piespriesto mūža ieslodzījumu par genocīdu.

“Apelācijas palāta apstiprina Mladičam piespriesto mūža ieslodzījumu,” teikts tribunāla paziņojumā, piebilstot, ka tas atstāj spēkā arī notiesājošos spriedumus par kara noziegumiem un noziegumiem pret cilvēci.

2017. gadā Mladičam par kara noziegumiem, arī Srebrenicas slaktiņu un Sarajevas aplenkumu tika piespriests mūža ieslodzījums.

Lasi vēl – ”Bosnijas miesnieks” Ratko Mladičs atzīts par vainīgu genocīdā un noziegumos pret cilvēci

Gan aizstāvības, gan apsūdzības puses spriedumu pārsūdzēja.

2017. gadā tiesa atzina Mladiča vainu desmit no 11 apsūdzībām, kas viņam bija izvirzītas saistībā ar Bosnijas kara laikā 90. gados notikušo nežēlīgo etniskās tīrīšanas operāciju, kā arī Srebrenicas slaktiņa vadīšanu.

1995. gadā serbu spēki pārņēma musulmaņu Srebrenicas anklāvu, kuru apsargāja viegli bruņotas nīderlandiešu vienības, kas neizrādīja nekādu pretestību. Vēlāk Srebrenicā tika noslepkavoti aptuveni 8000 musulmaņu vīriešu un zēnu. Šis slaktiņš tiek uzskatīts par smagāko kara noziegumu, kas Eiropā pastrādāts kopš Otrā pasaules kara.

Mladičs tika notiesāts arī par 44 mēnešus ilgušo Bosnijas galvaspilsētas Sarajevas aplenkumu, kura laikā gāja bojā 10 000 cilvēku.

1 komentārs