ANO secina – Asanžs aizturēts nepamatoti

Komentāri

ANO darba grupa esot lēmusi par labu interneta vietnes WikiLeaks dibinātājam Džūljenam Asanžam – secināts, ka Zviedrija un Lielbritānija viņu patvaļīgi aizturējušas.

Tā vēsta britu raidsabiedrība BBC. ANO šo informāciju neapstiprina un ar oficiālu paziņojumu klajā nāks piektdien. Šīs darba grupas lēmumi nav juridiski saistoši, taču ir gadījumi, kad cilvēki ir atbrīvoti uz tā pamata.

Asanžs paziņojis, ka labvēlīga lēmuma gadījumā sagaida, ka viņam tiks atdota pase un viņu vairs nemēģinās aizturēt. Taču, ja lēmums būs negatīvs, viņš padosies Lielbritānijas iestāžu arestam.

Asanžs jau vairākus gadus uzturas Ekvadoras vēstniecībā Londonā, kur viņam sniegts patvērums, lai netiktu izdots Zviedrijai. Viņš apsūdzēts izvarošanā, taču WikiLeaks dibinātājs apsūdzības noliedz.

Foto: Asanža atbalstītāji

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl