ANO: Pandēmija apdraud visu cilvēci

5 komentāri
ANO: Pandēmija apdraud visu cilvēci
REUTERS / SCANPIX

Jaunā koronavīrusa pandēmija apdraud visu cilvēci, trešdien brīdināja ANO, nākot klajā ar atbildes pasākumu plānu, kurā iekļauts aicinājums atvēlēt divus miljardus dolāru pasaules nabadzīgākajiem iedzīvotājiem.

“Covid-19 apdraud visu cilvēci, un visai cilvēcei ir jādod pretspars. Globāla rīcība un solidaritāte ir izšķiroša. Ar individuālu valstu reakciju vien nepietiks,” brīdināja ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs.

“Šī Covid-19 humāno atbildes pasākumu globālā plāna mērķis ir panākt, ka mēs dodam pretsparu vīrusam pasaules visnabadzīgākajās valstīs, reaģējam uz visievainojamāko cilvēku vajadzībām, it īpaši bērnu un sieviešu, gados vecu cilvēku, cilvēku ar invaliditāti vai hroniskām slimībām,” sacīja Gutērrešs.

“Mēs nevaram atļauties zaudēt tos ieguvumus, ko mēs esam panākuši ar investīcijām humānajos pasākumos un attiecībā uz ilgtspējīgas attīstības mērķiem,” viņš piebilda.

ANO plāns iecerēts no aprīļa līdz decembrim, un no tā noprotams, ka atbilstoši ANO skatījumam krīze tuvākajā laikā nebeigsies.

Kopējā plāna summa ir 2,012 miljardi dolāru, un to sastāda aicinājumi pēc atbalsta, ar kuriem jau klajā nākušas vairākas ANO struktūras, tādas kā Pasaules Veselības organizācija un Pasaules Pārtikas programma.