Komentāri

Sīrijā Madajas pilsētā valdības spēku aplenkumā simtiem iedzīvotāju cieš no bada. Apvienoto Nāciju organizācija šobrīd organizē šo cilvēku evakuāciju. Līdz šim to nav ļāvuši nedz bruņotie grupējumi, kas kontrolē pilsētu, nedz Asada spēki. Tikmēr Krievijas organizētos uzlidojumos Alepo provincē kādā skolā nogalināti 12 bērni.

Šokējošas fotogrāfijas un videomateriāli pienāk no bruņoto grupējumu ieņemtās Madajas pilsētas Sīrijā, kas atrodas vien 24 kilometrus uz Ziemeļiem no galvaspilsētas Damaskas. Pēc vairāku mēnešu pārtraukuma to vakar sasniedza 44 kravas mašīnas ar humāno palīdzību – pārtiku, segām un citām pirmās nepieciešamības lietām. Sīrijas spēku aplenkuma dēļ jebkādas piegādes tur ilgstoši bija liegtas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Apvienoto Nāciju organizācija paziņojusi, ka no Madajas steidzami būtu jāevakuē 400 bada nomocītu cilvēku, lai sniegtu viņiem medicīnisko palīdzību. Kopš decembra no bada pilsētā nomiruši 28 cilvēki.

Sarkanais krusts pavēstījis, ka kopumā vakar palīdzība nogādātā trīs nemiernieku ieņemtās un valdības spēku aplenktās pilsētās, kurās mīt ap 60 000 cilvēku. Pēc ANO aplēsēm kopumā konflikta plosītās grūti sasniedzamās teritorijās mīt 4,5 miljoni sīriešu.

Tikmēr nevalstiskās organizācijas, kas novēro situāciju karstākajos karadarbības punktos ziņo par upuriem Krievijas veikto gaisa uzlidojumu rezultātā.

Tā Alepo pilsētā raķete sabombardējusi skolu, nogalinot 12 bērnus un 3 pieaugušos, vēl vismaz 20 cilvēki ievainoti. Alepo provincē svētdien pastiprinājušās sadursmes starp valdības spēkiem un nemierniekiem, kā dēļ intensificēti arī Krievijas uzlidojumi.

Video

Lasi vēl