ANO komisāre: Ziņas par talibu pastrādātajiem smagajiem cilvēktiesību pārkāpumiem Afganistānā ir ticamas

0 Komentāru
ANO komisāre: Ziņas par talibu pastrādātajiem smagajiem cilvēktiesību pārkāpumiem Afganistānā ir ticamas
REUETERS / SCANPIX

Ir saņemtas ziņas, ka talibi Afganistānā pastrādājuši smagus cilvēktiesību pārkāpumus, un šīs ziņas ir ticamas, otrdien sacīja ANO augstā cilvēktiesību komisāre Mičela Bačeleta.

Starp šiem pārkāpumiem ir civiliedzīvotāju un bijušo valdības spēku karavīru un drošības struktūru darbinieku nogalināšana, norādīja Bačeleta ANO Cilvēktiesību padomes sanāksmē Ženēvā.

Viņa teica, ka saņemtas arī ziņas, ka vairākos Afganistānas reģionos ierobežota sieviešu pārvietošanās un meitenēm netiek atļauts apmeklēt skolu.

Bačeleta arī sacīja, ka talibi apspieduši iedzīvotāju protestus, kā arī piespiedu kārtā savu kaujinieku rindās rekrutē nepilngadīgos.

“Ir lielas bažas par sievietēm, par žurnālistiem un par pilsoniskās sabiedrības līderu jauno paaudzi, kas radusies pēdējos gados,” uzsvēra komisāre.

“Vardarbības un represiju riskam pakļautas arī dažādas Afganistānas etniskās un reliģiskās minoritātes,” brīdināja Bačeleta.

Jau ziņots, ka noslēdzoties ASV un citu ārvalstu militāro kontingentu izvešanai no Afganistānas, talibi šomēnes izvērsa vispārēju uzbrukuma operāciju un īsā laikā savās rokās sagrābuši teju visu valsts teritoriju. 15. augustā viņu rokās krita arī galvaspilsēta Kabula.

0 Komentāru