ANO ievieš jaunas sankcijas pret Ziemeļkoreju

Komentāri
ANO ievieš jaunas sankcijas pret Ziemeļkoreju
Foto: Scanpix

ANO Drošības padome ieviesusi stingrākas sankcijas pret Ziemeļkoreju. Lēmums pieņemts vienbalsīgi. Jaunās sankcijas atbalstījusi arī Krievija un Ķīna, kas ir Phenjanas galvenā sabiedrotā.

Bargākas sankcijas noteiktas, lai Ziemeļkoreju sodītu par tās kodolprogrammu un raķešu izmēģinājumiem. Sankcijas paredz pilnīgu aizliegumu no Ziemeļkorejas importēt derīgos izrakteņus un jūras produktus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tiek lēsts, ka embargo dēļ šīs valsts eksporta ieņēmumi samazināsies par trešdaļu jeb vienu miljardu dolāru gadā. Sankcijas nosaka arī citus ierobežojumus. ASV vēstniece ANO Nikija Heilija paziņojusi, ka tās ir bargākās sankcijas, kādas pieņemtas “veselas paaudzes laikā”. Taču, viņasprāt, arī ar to ir par maz.

“Lai Ziemeļkorejas tautas ilgstošās ciešanas ir atgādinājums Drošības padomei, ka šī rezolūcija ir nozīmīgs solis uz priekšu. Taču tas ne tuvu nav pietiekams. Amerikas Savienotās Valstis turpinās īstenot apdomīgus aizsardzības pasākumus, lai aizsargātu sevi un savus sabiedroto,” teic ASV vēstniece ANO.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl