Komentāri
ANO ievieš jaunas sankcijas pret Ziemeļkoreju
Foto: Scanpix

ANO Drošības padome ieviesusi stingrākas sankcijas pret Ziemeļkoreju. Lēmums pieņemts vienbalsīgi. Jaunās sankcijas atbalstījusi arī Krievija un Ķīna, kas ir Phenjanas galvenā sabiedrotā.

Bargākas sankcijas noteiktas, lai Ziemeļkoreju sodītu par tās kodolprogrammu un raķešu izmēģinājumiem. Sankcijas paredz pilnīgu aizliegumu no Ziemeļkorejas importēt derīgos izrakteņus un jūras produktus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tiek lēsts, ka embargo dēļ šīs valsts eksporta ieņēmumi samazināsies par trešdaļu jeb vienu miljardu dolāru gadā. Sankcijas nosaka arī citus ierobežojumus. ASV vēstniece ANO Nikija Heilija paziņojusi, ka tās ir bargākās sankcijas, kādas pieņemtas “veselas paaudzes laikā”. Taču, viņasprāt, arī ar to ir par maz.

“Lai Ziemeļkorejas tautas ilgstošās ciešanas ir atgādinājums Drošības padomei, ka šī rezolūcija ir nozīmīgs solis uz priekšu. Taču tas ne tuvu nav pietiekams. Amerikas Savienotās Valstis turpinās īstenot apdomīgus aizsardzības pasākumus, lai aizsargātu sevi un savus sabiedroto,” teic ASV vēstniece ANO.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl