ANO ievieš jaunas sankcijas pret Ziemeļkoreju

Pievienot komentāru
ANO ievieš jaunas sankcijas pret Ziemeļkoreju
Foto: Scanpix

ANO Drošības padome ieviesusi stingrākas sankcijas pret Ziemeļkoreju. Lēmums pieņemts vienbalsīgi. Jaunās sankcijas atbalstījusi arī Krievija un Ķīna, kas ir Phenjanas galvenā sabiedrotā.

Bargākas sankcijas noteiktas, lai Ziemeļkoreju sodītu par tās kodolprogrammu un raķešu izmēģinājumiem. Sankcijas paredz pilnīgu aizliegumu no Ziemeļkorejas importēt derīgos izrakteņus un jūras produktus.

Tiek lēsts, ka embargo dēļ šīs valsts eksporta ieņēmumi samazināsies par trešdaļu jeb vienu miljardu dolāru gadā. Sankcijas nosaka arī citus ierobežojumus. ASV vēstniece ANO Nikija Heilija paziņojusi, ka tās ir bargākās sankcijas, kādas pieņemtas “veselas paaudzes laikā”. Taču, viņasprāt, arī ar to ir par maz.

“Lai Ziemeļkorejas tautas ilgstošās ciešanas ir atgādinājums Drošības padomei, ka šī rezolūcija ir nozīmīgs solis uz priekšu. Taču tas ne tuvu nav pietiekams. Amerikas Savienotās Valstis turpinās īstenot apdomīgus aizsardzības pasākumus, lai aizsargātu sevi un savus sabiedroto,” teic ASV vēstniece ANO.

Lasi vēl