ANO ģenerālsekretārs brīdina ASV un Ķīnu izvairīties no jauna aukstā kara iespējamības

0 Komentāru
ANO ģenerālsekretārs brīdina ASV un Ķīnu izvairīties no jauna aukstā kara iespējamības
AFP/SCANPIX

ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs ir izteicis brīdinājumu par iespējamu jaunu auksto karu, kas varētu izcelties starp Ķīnu un ASV. Tāpat viņš aicināja lielvaras atjaunot savas, šobrīd pilnīgi nefunkcionējošās, attiecības.

Mums visiem spēkiem ir jācenšas izvairīties no šāda aukstā kara, kas būtu pilnīgi citādāks nekā iepriekšējais un, visticamāk, būtu daudz draudīgāks un grūtāk pakļaujams, norādīja Gutērrešs.

Viņš norādīja, ka abām pasaules lielākajām ekonomikām būtu jāsadarbojas klimata krīzes pārvarēšanā, kā arī daudz vairāk jārunā par tirdzniecību un tehnoloģijām.

“Mums ir nepieciešams atjaunot funkcionējošas attiecības starp šīm lielvarām,” norādīja Gutērrešs. Bez konstruktīvām attiecībām nav iespējams tikt galā ar Covid-19 pandēmijas un klimata krīzi.

Pirms diviem gadiem Gutērrešs brīdināja valstu līderus par risku pasaulei sašķelties divās daļās, ASV un Ķīnai kļūstot par sīviem konkurentiem dažādām jomās.

Viņš brīdināja, ka divas konkurējošas ģeopolitiskās un militārās stratēģijas radītu nopietnus draudus un sašķeltu pasauli. Gutērrešs norādīja, ka Ķīnas un ASV attiecības ir jāatjauno un tas jādara pēc iespējas ātrāk.

0 Komentāru