ANO: Bojāgājušo skaits Donbasā pārsniedz 6200

0 Komentāru
ANO: Bojāgājušo skaits Donbasā pārsniedz 6200
FOTO: SCANPIX

Bojāgājušo skaits konfliktā Ukrainas austrumos sasniedzis 6243 cilvēkus un vēl 15 615 guvuši ievainojumus, paziņojis ANO cilvēktiesību augstā komisāra birojs.

“No 2014.gada aprīļa vidus līdz 2015.gada 3.maijam konflikta zonā Ukrainas austrumos reģistrēti 6243 bojāgājušie un 15 615 cilvēki guvuši ievainojumus. Tās ļoti aptuvenas cilvēktiesību novērošanas misijas un Pasaules veselības organizācijas (PVO) aplēses, balstoties uz oficiāliem datiem,” pavēstīja biroja pārstāve.

Viņa piebilda, ka cilvēktiesību novērošanas misija un PVO uzskata, ka reālais upuru skaits ir ievērojami lielāks.

Krievija pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš pagājušā gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Ukrainas Ārlietu ministrijas pārstāvis Jevhens Perebijnis aprīļa beigās paziņoja, ka Krievija nav izpildījusi nevienu Minskas vienošanās punktu.

Krievija palielina savu militāro klātbūtni Ukrainā un spēku izvešanas vietā turpina iesūtīt jaunas Krievijas armijas vienības un ieročus, norādīja amatpersona.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

0 Komentāru