ANO aicina uzraudzīt Ukrainas pamieru

Komentāri
ANO aicina uzraudzīt Ukrainas pamieru
FOTO: LETA

ANO ģenerālsekretārs Bans Gimuns piektdien aicināja valdības atbalstīt Ukrainas un prokremlisko nemiernieku starpā noslēgto vienošanos par ugunspārtraukšanu, bet uzsvēra, ka ir jāveic šīs vienošanās uzraudzība.

Vienošanos raksturojot kā “pozitīvu ziņu”, Bans Gimuns apliecināja, ka ANO ir gatava palīdzēt, ja konflikta puses aicinās to iesaistīties.

“Ģenerālsekretārs uzsvēra, ka ticama un vispārēja uzraudzība un pārbaudes ir būtiski elementi sekmīgai ugunspārtraukšanas īstenošanai un miera plānam,” teikts Bana Gimuna preses pārstāvja paziņojumā.

Ģenerālsekretārs “aicina visu starptautisko sabiedrību atbalstīt šo vienošanos” un uzsver, ka Ukrainas teritoriālā integritāte ir jāgarantē.

Krievija, Ukrainas valdība un prokrievisko kaujinieku pārstāvji piektdien, 5.septembrī,  Minskā parakstījuši vienošanos par pamieru. Pamiers stāsies spēkā plkst.18:00.

14 punktu vienošanās paredz pamiera uzraudzīšanu un apmaiņu ar gūstekņiem.

Vienošanās panākta tā dēvētās Ukrainas kontaktgrupas sarunu gaitā, kurās līdzās Kijevas un separātistu delegātiem piedalījās arī Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) pārstāvji.

Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks piektdien aicināja ASV un Eiropas Savienību (ES) kļūt par pamiera garantiem.

”Tas ir jāatbalsta Savienotajām Valstīm un ES. Mēs pašu spēkiem ar Krieviju galā netiksim. Mums ir vajadzīgas garantijas,” valdības sēdē sacīja premjers.

”Miera plānā ir jāiekļauj pamiers, Krievijas armijas, bandītu un teroristu atvilkšana, robežas atjaunošana,” sacīja premjers.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl