ANO aicina Izraēlas un palestīniešu pārstāvjus izbeigt karadarbību

0 Komentāru
ANO aicina Izraēlas un palestīniešu pārstāvjus izbeigt karadarbību
AFP/SCANPIX

Pieaugot Izraēlas un palestīniešu attiecību saasinājumam, no Gazas joslas Telavivas virzienā izšautas vēl vairāk nekā 200 raķešu.

Kā akcentēja Gazas joslā valdošā radikālā kustība “Hamas”, tā ir atmaksa par 12 stāvu ēkas uzspridzināšanu Izraēlas triecienā Gazas joslā, kur atradās kustības politiskā biroja locekļu telpas. Kopš saspīlējuma sākuma bojā gājuši vairāki desmiti cilvēku, tostarp vairāki cilvēki arī Izraēlas pusē. ANO ģenerālsekretārs nācis klajā ar aicinājumu abām pusēs nekavējoties pārtraukt vardarbību.

ANO ģenerālsekretāra pārstāvis Stefans Dujaričs

“Ģenerālsekretārs ir ļoti norūpējies par nopietno saasinājumu okupētajās Palestīnas teritorijās un Izraēlā, tostarp pēdējo saasinājumu Gazā, kas papildina spriedzi un vardarbību okupētajā Austrumjeruzalemē. Viņš ir dziļi apbēdināts par upuru pieaugošo skaitu, tostarp par bērniem, Izraēlas gaisa uzbrukumos Gazai un Izraēlas bojāgājušajiem raķešu uzbrukumos no Gazas.”

Izraēlas pašreizējais premjerministrs Benjamins Netanjahu 11. maijā uzrunā televīzijā gan akcentēja, ka Izraēla turpinās sākto militāro operāciju, kuras pabeigšanai gan būs nepieciešams laiks.

Konflikts eskalējās pēc kārtējā strīdā par īpašumiem okupētajā Austrumjeruzalemē un potenciālas palestīniešu ģimeņu izlikšanas no mājām.

Lasi vēl: “Hamas” izšauj raķetes uz Izraēlu pēc pirmdienas sadursmēm Jeruzalemē

0 Komentāru