Animācijas studijas dedzinātājs Japānā aplējis ēku ar benzīnu un kliedzis uz darbiniekiem

Pievienot komentāru
Animācijas studijas dedzinātājs Japānā aplējis ēku ar benzīnu un kliedzis uz darbiniekiem
ZUMAPRESS/SCANPIX

Japānā noticis traģisks ugunsgrēks, –  kāds 41 gadu vecs vīrietis ceturtdien Kioto pilsētā ar degvielu aplējis animācijas filmu studiju un to aizdedzinājis.

Liesmās bojā gājuši 33 cilvēki. Vēl daudzi citi cietušie ir kritiskā stāvoklī.

Pēc liecinieku teiktā, uzbrucējs aplējis ēkas apkārtni ar šķidrumu, aizdedzinājis un kliedzis. Viņš aizturēts, – liecinieki fiksējuši kadrus, kad iespējamais dedzinātājs jau ievainots, likumsargu uzraudzībā guļ uz zemes.

Uguns izplatījusies ļoti strauji. Upuri atrasti uz trepēm starp otro stāvu un jumtu, viņi izmisīgi centās izglābties. Mirušie bijuši arī uz jumta.

“Kad ugunsgrēks izcēlās, ēkas iekšienē atradās aptuveni 70 cilvēku. Mēs pārbaudījām šo cilvēku atrašanās vietu, izmantojot savu mobilo telefonu kontaktus un vizuāli pārbaudot ārpusē esošo cilvēku skaitu, kas bija apmēram 10. Izņemot tos, kuri bija droši ievainoti un tika nogādāti slimnīcās. Tas nozīmē, ka šajā brīdī aptuveni 30 cilvēku nav atrasti,” norāda glābējs Haruto Riku.

Kioto animācijas studija Japānā ir visai pazīstama, tā dibināta 1981. gadā. Vienu no multiplikācijas seriāliem pārraida “Netflix”. Studija arī izceļas ar to, ka maksā saviem animatoriem stabilu un regulāru algu, kamēr citur animatoriem tiek atlīdzināts tikai par uzzīmētajiem kadriem.