Anglijas skolām piešķirs oglekļa dioksīda monitorus ventilācijas uzlabošanai un Covid-19 izplatības samazināšanai

1 komentārs
Anglijas skolām piešķirs oglekļa dioksīda monitorus ventilācijas uzlabošanai un Covid-19 izplatības samazināšanai
CARTER NEWS

Skolām Anglijā tiks piešķirti oglekļa dioksīda monitori, lai palīdzētu to personālam uzlabot klašu ventilāciju un samazināt Covid-19 izplatību, paziņoja Lielbritānijas valdība.

Izglītības ministrija pavēstīja, ka tiks veiktas investīcijas 25 miljonu britu mārciņu (29 miljonu eiro) apmērā, lai no septembra sagādātu apmēram 300 000 monitoru visām valsts finansētajām izglītības iestādēm.

Šie portatīvie monitori ļaus skolām un koledžām novērtēt, vai ir vajadzīgs uzlabot ventilāciju, un spert soļus, lai atbrīvotu iekštelpas no gaisa, kas var saturēt jaunā koronavīrusa daļiņas.

Izglītības nozares arodbiedrības ar Liberāldemokrātu partijas atbalstu bija aicinājušas izglītības ministru Gevinu Viljamsonu rīkoties, lai uzlabotu ventilāciju skolās saistībā ar bažām par Covid-19 riskiem, kuriem rudenī tiktu pakļauti skolu darbinieki un skolēni.

Projekts paredz prioritāti speciālajām skolām un alternatīvās izglītības iestādēm.

Valdība arī sākusi gaisa attīrītāju izmēģināšanu 30 skolās Bredfordas pilsētā, lai novērtētu šo tehnoloģiju izglītības iestādēs un konstatētu, vai tā samazina Covid-19 pārnešanas risku.

1 komentārs