Anglijā no stratosfēras nokritusi mīkstā mantiņa; atradējam atlīdzība garantēta

Komentāri

Ja gadījumā pamanāt zemē mētājamies nošmulētu mīksto rotaļlietu, paraugieties vērīgāk. Var gadīties, ka skatāties uz pirmo kosmosu iekarojušo plīša sunīti! Runa ir par kādu skolas projektu, kura ietvaros mīkstā mantiņa tika palaista stratosfērā, taču pēc tam nokritusi un pazudusi. Atradējam atlīdzība garantēta.

Sems – balta mīkstā mantiņa, ko ar sajūsmas spiedzieniem zinātniskā projekta ietvaros pirms trim dienām palaida kādas Lankašīras pamatskoliņas audzēkņi. No Lielbritānijas Sems, piestiprināts pie hēlija balona un aprīkots ar GPS iekārtu un kameru, pamazām sasniedza stratosfēru 20 kilometru augstumā virs Zemes. Balonam pārplīstot, sakari ar Zemi zuda, un vairs nav zināms, kur īsti Sems piezemējies.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Mēs ļoti, ļoti noskumām, kad Sems pazuda, tā nu bērni izdomāja, ko mēs varētu darīt. Andžela sagatavoja plakātus, Džons ierosināja pameklēt uz māju jumtiem, bet citi bērni – pabraukāt pa reģionu, kurā Sems varētu būt piezemējies,” stāsta skolotāja.

Visticamāk, mīkstā mantiņa, kas pirmā iekarojusi Zemes stratosfēru, varētu būt piezemējusies kaut kur Anglijas ziemeļos. Atgadījums izpelnījies tik lielu uzmanību, ka skoliņai palīgā meties pat britu sabiedriskais radio – BBC. Tas izplatījis paziņojumu atsaukties Sema atradējam, turklāt piesolījis pat balvu – apmešanos luksusa numuriņā Midlendas viesnīcā, no kuras Sems devās ceļā.

Foto

Video

Lasi vēl