Anglijā no Covid-19 izveseļojusies 106 gadus veca sieviete

Pievienot komentāru
Anglijā no Covid-19 izveseļojusies 106 gadus veca sieviete
SWBH / SWNS / SCANPIX

Riska grupa, kuru koronavīruss visvairāk apdraud, ir gados veci cilvēki. Tādēļ vēl jo lielāku uzmanību pasaulē gūst tie gadījumi, kad senioriem ļoti cienījamā vecumā izdodas šo sērgu uzveikt. Nedēļas sākumā Brazīlijā kāds 99 gadus vecs kungs pēc smagas cīņas tomēr pievarēja vīrusu, uzmundrinošas ziņas pienāk arī no Lielbritānijas.

Kad Konija Tičena pēc trim Birmingemas slimnīcā pavadītām nedēļām no tās tika izrakstīta, mediķi viņu pavadīja ar aplausiem. 106 gadus vecā angliete ir pasaulē vecākais zināmais Covid-19 pacients, kam izdevies uzveikt šo neganto slimību. Tičenas gadījumā – arī smagu pneimoniju.

Lielbritānijas iedzīvotāju uzmanības lokā nonācis vēl kāds brits ļoti cienījamā vecumā. 99 gadus vecais kara veterāns Toms Mūrs. Viņš uz paša iniciatīvu uzsāktā labdarības akcijā savācis jau vairāk nekā 13 miljonus sterliņu mārciņu, ko ziedos Lielbritānijas Nacionālajam veselības aprūpes dienestam cīņai ar koronavīrusu.

“Tā ir absolūti fantastiska naudas summa, ko nekad nebiju cerējis savākt… Tas ir neticami, ka cilvēki ir tik laipni un gatavi tik daudz ziedot Veselības dienestam. Šo akciju uzsāku aiz tīrākās pateicības par to, ko viņi manā labā darījuši,” teic sirmgalvis.

Mūrs sāka vākt ziedojumu, lai pateiktos dienesta personālam, kas palīdzējis reiz ārstēt vēzi un salauztu gūžu. Sākotnēji kungs bija cerējis savākt tūkstoš mārciņas, bet akcija guva lielu atsaucību: “Šie ārsti un medmāsas, viņi strādā nepaguruši, viņi pret mani bija tik  laipni un rūpīgi. Varu tikai to labāko teikt par viņu darbu, viņi palīdzēja man un palīdz tik daudziem citiem cilvēkiem.”

Lielbritānijā ar Covid-19 inficējušies teju 104 tūkstoši cilvēku, bet  mirušo skaits pietuvojies 14 000.