Anglijā ir latvieši, kuri bēgļus gatavi uzņemt savās mājās

3 komentāri

Lielākoties visi Lielbritānijā dzīvojošie latvieši dalās divās pretējās nometnēs – vieni uzskata, ka cilvēkiem ir jāpalīdz, taču otri domā, ka bēgļi apdraud Latviju un Eiropu. Ir arī trešie, kuri notiekošo uztver pragmatiski.

Sarmīte, kura Londonā dzīvo jau desmit gadus, sevi uzskata par Latvijas patrioti un bēgļus tur redzēt kategoriski nevēlas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sarmīte Rēdliha:

Tas ir viennozīmīgi, nav vajadzīgi mums tie bēgļi, jo viņi neko nedarīs Latvijas labā, ne viņi mācīsies valodu, ne viņi strādās, ne viņi ko… Viņi tik saņems to atļauju, pasi un būs projām, un deviņus mēnešus saņems lielo naudu.

Arī uzņēmēja Zane ir Latvijas patriote, taču viņas uzskati ir pilnīgi pretēji – bēgļi ir jāuzņem.

Zane Rappa, Zero Latency direktore:

Tā ir cilvēcība! Tā ir vienkārši parasta cilvēcība. Ja cilvēkiem liekas, ka uz viņiem neattiecas tas, ka jūras krastā tika izskaloti bērni, ka cilvēki mirst tūkstošiem katru dienu, ka cilvēki ir spiesti pamest savas mājas un bēgt prom no pilsoņu kara, kurā nebūs neviena uzvarētāja, nu tas ir vienkārši jādara kā cilvēkam!

Finansists Agris savukārt uz visu skatās no ekonomikas skatpunkta un atzīst, ka bēgļi kā darbaspēks ir nepieciešams visur.

Agris Lauzinieks, AL Capital Management, direktors:

Ja viņiem rastos iespēja, piemēram, braukt strādāt uz Lielbritāniju, kur minimālā alga ir aptuveni 1000 mārciņas mēnesī, salīdzinot ar 360 eiro Latvijā, protams, viņiem būs ļoti liela motivācija pēc laika pārcelties uz labāk atalgotām teritorijām, bet es gribētu teikt, ka būtu ļoti svarīgi izmantot šo momentu, kamēr šie cilvēki ir Latvijā un viņus reāli nodarbināt, nevis no valsts puses subsidēt un uzturēt.

Savukārt Zanes ģimene ir viena no retajām, kuri ir ar mieru bēgļiem palīdzēt personīgi.

Zane Rappa, Zero Latency, direktore:

Ja Anglija piedāvās tādu variantu, kā izmitināt bāreņus bēgļus vai sievietes ar ģimenēm tieši ģimenēs… Jā, mēs par to esam domājuši un esam gatavi savā mājā pieņemt, piemēram, bērnu bāreni no Sīrijas, kāpēc gan ne?

Lai nu kā būtu ar uzskatiem, tomēr svešumā latvieši ir vienmēr priecīgi satikt savējos, tādēļ strīdi klātienē par šo jautājumu var notikt pavisam draudzīgā atmosfērā.

Video:

TOP komentāri

 • rija
 • chiko
  +3 +3 0

  chiko

  londonaa ir 1000shiem Latvieshu kas gatavi aizdziit vinjus atpakalj!!!! kaapeec tas netiek publiceets???
 • es
  0 0 0

  es

  jā, nu Zane izcēlās ar patriotismu ,ko tad tikai vienu bērnu?kur tad paliks māte un tēvs.īres naudu jau ari gribēs no viņiem.Jo mēs visi te tā dzīvojam lielākoties,izīrējam istabu lai vieglāk dzīvot.Zanei laba alga ka tik devīga.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl