Andorā un Spānijā iedzīvotāji masveidā izņem uzkrājumus

Komentāri
Andorā un Spānijā iedzīvotāji masveidā izņem uzkrājumus
FOTO: SCANPIX

Pēc apsūdzībām vērienīgā naudas atmazgāšanā divās valstīs – Andorā un Spānijā – bankas Andorra Banca Privada klienti stājušies garās rindās un masveidā sākuši izņemt uzkrājumus. Tā kā Andoras ekonomikas pamatā ir finanšu pakalpojumi – eksperti brīdina, ka problēmas ar banku var radīt sekas visas valsts finanšu sistēmai. 

Nedienas ar Andoras banku Andorra Banca Privada jeb saīsinājumā BPA – nonāca atklātībā pēc tam, kad ASV finanšu departaments izplatīja ziņojumu par noziedzīgu naudas atmazgāšanas operāciju. Ziņojumā atklājies, ka vairāki Ķīnas un Krievijas uzņēmēji, izmantojot BPA, legalizējuši ievērojamus finanšu līdzekļus, lai veiktu darījumus Venecuēlas naftas tirgū.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Bankas izpilddirektors, kuru pagājušajā nedēļā atstādināja no amata kopā ar visu pārējo valdi – ir arestēts, bet Andoras valdība vakar pārņēma banku savā kontrolē.

Finanšu nozarei ir būtiska nozīme pundurvalsts tautsaimniecībā. Starptautiskā auditorkompānija Standard & Poor’s ir sacījusi, ka problēmas ar Andoras banku var radīt problēmas visas valsts finanšu sistēmai.

Bažās par savas naudas drošību simtiem cilvēku ir stājušies garā rindā pie bankas galvenās ēkas valsta galvaspilsētā Andorā la Veljā.

Skandāls ir radījis plašu haosu arī Spānijā. Pēc tam, kad bankas klienti masveidā sāka izņemt savus uzkrājumus – maksātnespēju pieteica arī bankas meitas kompānija – banka Banco de Madrid.

Meitas uzņēmumam Spānijā ir aptuveni 15 000 klientu, tas koncentrējas uz turīgiem klientiem- bankas kopējā noguldījumu vērtība mērāma sešu miljardu eiro apmērā.

Lasi vēl