Analītiķi ASV valsts sekretāra ierašanos Ukrainā uzskata par apliecinājumu šīs valsts nozīmībai Baidena īstenotajā ārpolitikā

1 komentārs
Analītiķi ASV valsts sekretāra ierašanos Ukrainā uzskata par apliecinājumu šīs valsts nozīmībai Baidena īstenotajā ārpolitikā
COVER-IMAGES/SCANPIX

Svarīgs viesis un pirmā tik augsta ranga ASV jaunās administrācijas amatpersona – 6. maijā Kijevā ieradies ASV valsts sekretārs Entonijs Bilinkens, paužot stingru atbalstu Ukrainai un nosodot Krievijas agresiju, vēsta TV3 Ziņas.

ASV valsts sekretārs Entonijs Bilnekens Ukrainā ir ieradies tikai dažus mēnešus kopš stāšanās amatā. Analītiķi to uzskata par apliecinājumu tam, ka ASV prezidenta Džo Baidena īstenotajā ārpolitikā Ukraina ir nozīmīga prioritāte.

Tiekoties ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski, ASV ārlietu resora vadītājs pauda nelokāmu Vašingtonas atbalstu Kijevai.

ASV valsts sekretārs Entonijs Bilnekens

“Mēs lepojamies ar to, ka esam atbalstījuši Ukrainu, kas gadiem saskaras ar Krievijas agresiju un spiedienu, sākot ar iebrukumu Krimā un vēlāk ar karadarbību Donbasā. Un, protams, Ukrainai atkal bija jāiztur pārbaudījums tikai pirms dažām nedēļām, šopavasar, kad Krievija pie Ukrainas robežas koncentrēja lielāko spēku, kopš iebrukuma 2014. gadā. Prezidenta kungs, es Jums varu pateikt, ka mēs Jūs stingri atbalstām.”

Blinkens vienlaikus akcentēja, ka Ukrainas robežas tuvumā joprojām koncentrēti lielie Krievijas spēki. Tāpēc ASV turpinot ļoti rūpīgi sekot līdzi trauslajai situācijai.

“Mēs sagaidām, ka Krievija pārtrauks savu pārgalvīgo un agresīvo rīcību. Mēs turpināsim stiprināt sadarbību drošības jomā, lai panāktu, ka Ukraina var sevi aizsargāt no agresijas,” uzsvēra ASV valsts sekretārs.

Volodimirs Zelenskis ir aicinājis paātrināt Ukrainas uzņemšanu NATO, norādot, ka tas ir vienīgais veids, kā pielikt punktu karadarbībai Austrumukrainā, kur turpinās kaujas ar Krievijas atbalstītajām un apbruņotajām kaujinieku bandām.

“Formāts, kādā sniedz atbalstu, ir fundamentāls. Mēs runājam par aliansi un nopietnu divpusējo līgumu. Tas ir nākotnes jautājums, detaļas vēl pāragri apspriest,” pauda Zelenskis.

Ukraina iepriekš paudusi cerību, ka to šogad varētu uzaicināt pievienoties NATO Dalības rīcības plānam, kas ir pirmais solis ceļā uz pievienošanos aliansei. Atbalstu tam izteikusi arī Latvija, taču NATO jau gadiem vilcinās ar lēmuma pieņemšanu.

Lasi vēl:
1 komentārs