Amerikas Latviešu apvienība svin 70 gadu pastāvēšanas jubileju

0 Komentāru
Amerikas Latviešu apvienība svin 70 gadu pastāvēšanas jubileju
PN/SCANPIX

Šajā nedēļas nogalē Čikāgā notiek Amerikas Latviešu apvienības 70 gadu pastāvēšanas jubilejas kongress, vēsta TV3 Ziņas.

Tajā spriež un diskutē ne tikai par Amerikas latviešu kopienai svarīgiem jautājumiem, bet arī, kā ar labdarības projektiem palīdzēt Latvijai un tās ļaudīm un kā latvieši no tālienes var sekmēt dzimtenes ekonomisko izaugsmi. Kongresā Čikāgā klātienē piedalās arī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un vēstniece diasporas jautājumos. Tas esot cieņas apliecinājums trimdas latviešiem ASV un viņu pēctečiem, kuri turpināja pārstāvēja Latvijas intereses gan padomju okupācijas gados, gan neatkarības atgūšanas laikā, gan mūsdienās.

“Elita Gavele, ĀM Speciālo uzdevumu vēstniece diasporas jautājumos

“Tik lielu lobiju, kā izdarīja Amerikas Latviešu apvienība, gan par mūsu iestāšanos NATO, gar par visām mūsu nākotnes vīzijām. Tas ir liels lobēšanas darbs, ko viņi veica, īpaši pirms iestāšanās NATO, arī par mūsu neatkarības atzīšanu. Kongress ir trīs dienas, un viņi tagad runās ne tik daudz par tādām politiskām lietām, bet tiešām par diasporas izdzīvošanas, saglabāšanās, valodas un nacionālās identitātes saglabāšanas jautājumiem, jo Amerikā tā jau ir trešā un ceturtā paaudze.”

Amerikas Latviešu apvienība ir centrālā organizācija, kas pārstāv un vieno ap 90 000 tautiešu. Apvienība ietver vairāk nekā simts dažādas latviešu organizācijas – gan biedrības, gan draudzes, gan kultūras kopas, gan individuālos biedros no visiem ASV štatiem.

Lielākais latviešu ieceļotāju vilnis Savienotajās valstīs nāca pēc Otrā Pasaules kara. Amerikas Latviešu apvienību viņi dibināja 1951. gadā,- tieši pirms 70 gadiem.

0 Komentāru