Amerikāņus pārņēmis ikgadējais iepirkšanās drudzis! Klāt “Melnā piektdiena”

19 komentāri

Daudzi šajās dienās saņēmuši telefona īsziņas no tirgotājiem, ka piektdien, 24. novembrī, “Melnajā piektdienā”, preces var iegādāties ar atlaidēm.

Latvijā gan atlaides ir salīdzinoši niecīgas, tikmēr ASV veikalnieki šajā piektdienā tradicionāli nāk klajā ar kārdinošiem piedāvājumiem, kas izraisa īstu iepirkšanās drudzi.

Nepacietīgie pircēji pie veikaliem sāka pulcēties jau agrās nakts stundās.

Piektdiena pēc Ziemeļamerikai raksturīgajiem svētkiem Pateicības dienas daudzviet ASV ir brīvdiena. Lielveikali jau kopš 50. gadiem to izmanto, lai pārvērstu šo dienu par iepirkšanās maratonu. Tā ir neoficiālais Ziemassvētku dāvanu pirkšanas sezonas sākums, kad dažnedažādas preces nopērkamas ar iespaidīgām atlaidēm.

Pēdējos gados trakojošie pūļi, kas pārpludina lielveikalus, gan samazinājušies, jo daudzi izvēlas iepirkties internetā. Tomēr joprojām netrūkst cilvēku, kuri gatavi jau no pusnakts stāvēt rindās pie lielveikalu ieejām, lai tiktu pie kārotā. Daudzi veikali šādiem entuziastiem piedāvā īpaši ekskluzīvas atlaides.

Nosaukums “Melnā piektdiena” cēlies no teiciena, ka tieši šajā dienā veikalnieku grāmatvedība no sarkanās zaudējumu ailes pārceļas melnajā peļņas stabiņā.

19 komentāri