Komentāri
“Amatu” pamet arī krievu algotņu vadonis “Strelkovs”
FOTO: LETA

Viens no galvenajiem krievu algotņu bruņoto bandu vadoņiem Ukrainas austrumos Igors Girkins, kas pazīstams arī kā “Strelkovs” jeb “Streloks”, atkāpies no “amata”, ceturtdien paziņojuši bandītu pašpasludinātās tā dēvētās Doņeckas tautas republikas pārstāvji.

Girkins uzdevās par tā dēvētās Doņeckas republikas “aizsardzības ministru”, un viņa “demisija” esot “apstiprināta sakarā ar pāriešanu citā darbā,” teikts paziņojumā, kas publicēts bandītu tīmekļa vietnē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā vēstīts, trešdien izskanēja ziņas, ka Girkins esot guvis smagus ievainojumus, taču citi bandītu vadoņi šo informāciju noliedza.

Ceturtdien “demisionējis” arī Valērijs Bolotovs, kurš uzdevās par otras teroristu pašpasludinātās republikas – Luhanskas – vadītāju.

Jaunais “Luhanskas tautas republikas galva” būšot Igors Plotņickis, kas līdz šim uzdevies par “aizsardzības ministru”.

Bolotovs savu “demisiju” apstiprinājis, bet nosaucis to par īslaicīgu, jo ievainojuma sekas viņam šobrīd liedzot “ar pilnu atdevi strādāt šajā amatā”.

Savukārt pagājušajā ceturtdienā “amatu” atstāja Doņeckas pašieceltais “premjerministrs” Aleksandrs Borodajs. Viņa vietu ieņēma viens no prokrieviskās organizācijas “Oplot” līderiem Aleksandrs Zaharčenko.

Kā norādīja pats Borodajs, viņš amatu bija ieņēmis tikai kā “vadītājs krīzes situācijā”.

Ukrainas iekšlietu ministra padomnieks Zorjans Škirjaks jau 29.jūlijā paziņoja, ka uz Maskavu aizmucis vēl viens no teroristu bruņoto bandu vadoņiem un Krievijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes apakšpulkvedis Igors Bezlers (“Bes”). Kā apstiprinājās, Bezlers slēpies jau vairākas dienas pirms viņa štāba iznīcināšanas.

Informācija par teroristu štāba iznīcinātājiem ir pretrunīga. Izskanējis apgalvojums, ka to paveikusi Ukrainas aviācija, tomēr pastāv arī viedoklis, ka “Besa” štābs kritis par upuri pašu bandītu reaktīvo mīnmetēju apšaudei.

Tikmēr Ukrainas varasiestādes paziņojušas, ka armija ceturtdien pilnībā ielenkusi bandītu sagrābto Luhansku un nogriezusi pēdējo ceļu, kas pilsētu saistīja ar Krievijas robežu.

Armija ieņēmusi Novosvitlivku, “slēdzot pēdējo ceļu, kas savienoja teroristu sagrābto Luhansku un pārējo krievu algotņu kontrolēto teritoriju, konkrēti ar Izvarines robežšķērsošanas punktu,” norādīja Nacionālās drošības un aizsardzības padomes preses sekretārs Andrijs Lisenko.

Savukārt Ukrainas Donbasa bataljons ziņo, ka armijas ielenktajā Horļivkā gūstā padevušies 48 bandītu pusē karojošie čečenu algotņi.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl