Amatpersonām neizdodas atrisināt politisko krīzi Spānijā

0 Komentāru
Amatpersonām neizdodas atrisināt politisko krīzi Spānijā
AP / SCANPIX

Spānijā turpinās politiskā krīze un bez rezultāta beigušies amatpersonu centieni saspīlēto situāciju atrisināt. Premjerministrs Pedro Sančess ar Katalonijas līderi Kimu Torru pie viena sarunu galda tā arī nav sēdušies, un katra puse paliek pie sava.

Katalonija, kas ir autonoms Spānijas reģions, turpina pieprasīt sarīkot atkārtotu neatkarības referendumu, kam Spānija pretojas. Tikmēr desmitiem tūkstoši protestētāju arī pagājušajā naktī pulcējušies masu demonstrācijās un turpina pieprasīt deviņu ieslodzīto Katalonijas neatkarības atbalstītāju atbrīvošanu, kā arī Spānijas ziemeļaustrumu reģiona neatkarību.

Lai gan pēdējo dienu protesti noritējuši miermīlīgi, bez vardarbības un sadursmēm, – aizvadītajā naktī protestētāji ar krāsu flakoniņiem apzīmējuši policijas automašīnas un stratēģiski svarīgu ēku sienas.

Likumsargi par vandalismu aizstūrējuši vēl vismaz 100 cilvēku.

Vienlaikus protestētāji situācijas risināšanā aicina iesaistīties Eiropas Savienību.

Brīvdienās tiek plānotas vēl lielākas demonstrācijas, kurās dalību sociālajos tīklos apstiprinājis jau pusmiljons cilvēku.

Spānijas premjerministrs asi kritizē Katalonijas reģionālās valdības vadītāju Kimu Torru, jo viņš neesot pildījis savu pienākumu gādāt par sabiedrisko kārtību un miera saglabāšanu starp Katalonijas neatkarības atbalstītājiem un tās pretiniekiem.

Pirms nedēļas Spānijas Augstākā tiesa pasludināja spriedumu deviņiem separātistu līderiem, nosakot bargus cietumsodus par Katalonijas neatkarības referenduma atbalstīšanu pirms diviem gadiem un neatkarības pasludināšanu. Tas izraisīja plašus protestus un streiku, kas vakara stundās Barselonā pārauga arī vardarbīgās sadursmēs ar policiju.

0 Komentāru