ĀM ceļ trauksmi: Lielbritānijā mītošajiem tautiešiem jāpiesakās pastāvīgā iedzīvotāja statusam

82 komentāri
ĀM ceļ trauksmi: Lielbritānijā mītošajiem tautiešiem jāpiesakās pastāvīgā iedzīvotāja statusam
REUTERS/SCANPIX

Lielbritānijā mītošajiem Eiropas Savienības valstu iedzīvotājiem jārēķinās, ka pēc “Brexit” vairs nebūs spēkā līdzšinējā uzturēšanās kārtība. Lai paliktu Apvienotajā Karalistē, nepieciešams reģistrēties rezidenta statusam.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) ceļ trauksmi, ka līdz šim reģistrāciju veikuši vien aptuveni 16 000 Latvijas valstspiederīgo. Tas ir mazāk nekā puse no tur mītošajiem. Reģistrēšanās neesot sarežģīta – to var izdarīt Lielbritānijas Iekšlietu ministrijas mājaslapā. Tā dos tiesības arī turpmāk tur uzturēties un saņemt visas tās pašas tiesības un garantijas, kādas līdz šim.

Jāreģistrējas ir visu Lielbritānijā mītošo Eiropas Savienības valstu piederīgajiem. Tikmēr līdz Briselei nonākusi informācija, ka visiem gribētājiem šis statuss piešķirts netiek.

Latvijas vēstniecība Lielbritānijā lēš, ka šobrīd Apvienotajā Karalistē mīt 117 000 Latvijas pilsoņu. Reģistrēšanās pastāvīgā iedzīvotāja statusam notiek no aprīļa. Pēc Borisa Džonsona valdības darba sākuma, kad kļuva nepārprotami skaidrs, ka briti bloku pametīs, reģistrēšanās aktivitāte pieaugusi.

82 komentāri