Aizturēts islāma radikālis par uzbrukumu Dortmundē

Komentāri

Aizturēts islāma radikālis, kurš tiek turēts aizdomās par uzbrukumu pirms Čempionu līgas futbola spēles starp Dortmundes ”Borussia” un ”Monako” klubu Dortmundes komandas autobusam, ziņo BBC.

Jau vēstīts, ka netālu no sprādzienu vietas atrasta arī vēstule, kurā kāds uzņēmies atbildību par uzbrukumu, taču tās autentiskums vēl tiek pārbaudīts.

Paredzētā spēle pārcelta uz trešdienu, un to apsargāšot tik daudz policistu, cik iespējams, tā norāda kārtības sargu priekšnieks.

Vācijas kluba mačs pret Francijas komandu “Monaco” bija paredzēts jau vakar, taču, kad Dortmundes komanda atradās ceļā uz stadionu, tās autobuss iekļuva eksplozijās. Par laimi, komanda nav būtiski cietusi. Spridzekļi, kas bijuši pildīti ar metāla adatām, vien izsita stiklus. Futbolisti patvērās pie grīdas. Viens spēlētājs salauza roku, viņam veikta operācija.

Policija nesteidzās notikušo saukt par teroraktu, līdz nebija noskaidrojusi visus notikušā apstākļus. Tomēr šodien prokuratūra jau paziņoja, ka noziegums tomēr tiek izmeklēts kā terorakts.

Sprādzienu vietā atrastas vēstules, kurās pieminēts Ziemassvētku uzbrukums Berlīnes tirdziņam un Vācijai pārmesta iesaistīšanās cīņā pret džihādistu grupējumu “Islāma valsts”. Aizdomas krīt uz diviem islāma ekstrēmistiem, no kuriem vienu jau izdevies aizturēt, tomēr, kāpēc viņi tā rīkojušies, pilnas pārliecības izmeklētājiem nav.

“Šo uzbrukumu motīvs paliek neskaidrs. Notikuma vietā atradām trīs identiskas vēstules, kuras liek domāt par saistību ar Islāma aprindām. Tajās pieprasīts Vācijai atsaukt savas Tornado izlūklidmašīnas no Tuvajiem Austrumiem un slēgt Ramšteinas ASV gaisa spēku bāzi,” norāda Vācijas policijas pārstāve.

Policija par atrastajām vēstulēm ir skeptiska, jo līdzšinējais teroristu rokraksts bijis cits – nozieguma vietā parasti netika atstāti vēstījumi. Tāpēc tiek pieļauts, ka tās varētu būt viltus pēdas norāžu sajaukšanai.

Kamēr izmeklētāji vēl šķetina jaunāko uzbrukumu, cilvēki apliecinājuši, ka stāv pāri terorisma draudiem un centieniem ar tiem kādu iebiedēt. Abu pušu līdzjutēji solidarizējušies pat tiktāl, ka mājinieku komandas atbalstītāji pretiniekiem piedāvājuši naktsmītnes. Savukārt franči vienā balsī skandējuši Dortmundes vārdu.

Šovakar atceltais mačs tomēr ieplānots. Tam būs jānotiek pastiprinātas drošības kontroles apstākļos.

Lasi vēl