Aizputināti lielceļi, atcelti avioreisi – spēcīga sniega vētra paralizējusi dzīvi Kanādas austrumos

11 komentāri
Aizputināti lielceļi, atcelti avioreisi – spēcīga sniega vētra paralizējusi dzīvi Kanādas austrumos
AP / SCANPIX

Kanādas austrumos spēcīga sniega vētra paralizējusi dzīvi – Ņūfaundlendas un Labradoras provincēs izsludināts ārkārtas stāvoklis, atcelti simtiem avioreisu un tūkstošiem mājsaimniecību palikušas bez elektrības. Tādu laiku kanādieši neesot piedzīvojuši pēdējo 30 gadu laikā.

Spēcīgā sniega vēra Atlantijas okeāna piekrasti sasniedza nedēļas vidū. Kopš trešdienas Ņūfaundlendas un Labradoras provincēs sniega segas biezums sasniedzis jau vairāk nekā metru.

Aizputināti lielceļi, bloķēta satiksme, milzu sastrēgumi un desmitiem ceļu satiksmes negadījumi ar cietušajiem. Amatpersonas izsludinājušas ārkārtas stāvokli un aicina iedzīvotājus neizmantot automašīnas un bez liekas vajadzības nedoties ārpus mājām.

“Šobrīd galvenais ir nodrošināt cilvēkiem drošību. Mēs aicinām iedzīvotājus palikt mājās un saglabāt mieru,” saka Ņūfaundlendas mērs Džons Smits.

Vietējie atzīst, ka šādus laikapstākļus nav piedzīvojuši vismaz pēdējo ceturtdaļgadsimtu. ”Es šeit dzīvoju vairāk nekā 26 gadus. Nekad, nekad neko tādu neesmu piedzīvojis. Nekad nav tikuši slēgti autoceļi. Es ceru, ka tas drīz beigsies,” norāda kāds vietējais iedzīvotājs.

Kanādas meteoroloģiskais dienests izdevis virkni brīdinājumu par ekstrēmiem laika apstākļiem. Atsevišķās pilsētās tiek prognozēta strauja sniega segas palielināšanās.

11 komentāri