Komentāri

Pandas ir visai reti dzīvnieki un katrs piedzimušais mazulis tiek īpaši uzraudzīts. Pasaules zoodārzos vienmēr tiek īpaši gādāts, lai pandu lāči dzīvotu pašos labākajos apstākļos. Šajās dienās popularitāti sociālajos tīklos iemantojis video, kurā paātrinājumā redzams, kā pandu mazuļi – dvīņi – 100 dienās no maziem ķipariem kļūst par bambusu biezokņu pavēlniekiem.

Uzreiz pēc dzimšanas nebrīvē dzimušus pandu lāčus neizrāda sabiedrībai. Bet Atlantas zoodārzā mazās, rozā radībiņas filmētas jau no pirmajām dienām kopš nākšanas pasaulē.

Pirmajā nedēļā redzams, ka pandas vēl nespēj īsti kustēties un ir pat visai grūti mazuļus atšķirt no kādu citu dzīvnieku pēcnācējiem. Taču jau otrajā nedēļā “pandulēni” jau sāk demonstrēt savas sugas raksturīgās iezīmes – pagaidām vēl retā mazuļu spalva sāk iekrāsoties balti melnos plankumos.

Ap 40. dienu pandām izveidojies jau teju vai pūkains kažoks un mazuļi krietni paaugušies. Vēl pēc mēneša jau redzams, ka pandu lāči ir gatavi sev raksturīgajām viltībām un blēņām, kā arī aktīvai kāpelēšanai kokos.

Simtajā dienā dvīņi sevi lepni gandrīz varētu saukt par pieaugušiem lāčiem, jo īpaši, ja skatās no “pareizā” skatpunkta. Tiesa, to, ka viņi jau ir pieaugušo kārtā ieskaitāmi, atzīst, iespējams, tikai viņi paši.

Lai gan pandas ir reti dzīvnieki dzīvajā dabā, šī suga jau kādu laiku izkāpusi ārpus izmiršanas zonas. Jau kopš pērnā gada septembra pandas vairs nav kritiski apdraudēto sugu sarakstā un situācija ar katru gadu uzlabojoties. Tas notiek, pateicoties lielajai uzmanībai, kas pēdējā desmitgadē pievērsta melni baltajiem lāčiem. Pieaug gan pandu rezervātu skaits, gan zoodārzos dzimušo mazuļu saimes.

Lasi vēl