Aizkustinoši! Sivēntiņi varēja iet bojā, bet viņus uzaudzināja… suņu mamma

2 komentāri
Aizkustinoši! Sivēntiņi varēja iet bojā, bet viņus uzaudzināja… suņu mamma
J P / Flickr

Kādā fermā Kubā dzīvojošs suns uzaudzinājis divus sivēnus, pēc tam, kad to māte gājusi bojā.

Pabarot, sasildīt un uzraudzīt – tie ir galvenie sunenītes Lindas uzdevumi, rūpējoties par saviem mazuļiem. Neparastais šajā stāstā ir tas, ka bez saviem sešiem kucēniem Linda uzņēmusies gādību arī par trim maziem sivēniem.

Neilgi pēc dzemdībām negaidīti nomirusi sivēnu māte. Saimnieki bijuši izmisumā un domājuši, ka novārgušie mazuļi ies bojā, taču piedzīvots pavisam negaidīts notikumu pavērsiens…..

Cerībā uz brīnumu saimnieki mazos sivēnus aiznesuši pie Lindas, kas nesen bija laidusi pasaulē kucēnus, un brīnums tiešām noticis. Sākumā suns bijis neizpratnē un aizdomīgi apošņājis svešos bērnus, kas pievienojušies kucēnu pulkam, taču ar laiku Linda sākusi barot arī sivēnus.

”Tas ir kaut kas pilnīgi neticams, lai tam noticētu, jāredz savām acīm,” stāsta dzīvnieku saimnieki. Neparastā ģimene iemantojusi lielu popularitāti. Par to ziņo ārvalstu mediji un lielu interesi izrāda arī vietējie. Apciemot Lindu un viņas mazuļus ierodas interesenti no visas Kubas.

Šī nav pirmā reize, kad dzīvnieki uzņemas rūpes par citu sugu mazuļiem. Iepriekš fiksēti gadījumi, kad suns barojis tīģerēnus vai tīģeris barojis sivēnus, un suņi uzņēmušies rūpes par kaķēniem, bet kaķi par kucēniem… Zinātnieki izpētījuši, ka dzīvnieki “audžubērnus” uzskata par savējiem.

Video

Save

2 komentāri