Aizgājušais 2016. gads: Terorakti, kas satricinājā Rietumu pasauli

0 Komentāru
Aizgājušais 2016. gads: Terorakti, kas satricinājā Rietumu pasauli
FOTO: SCANPIX

Aizvadītais gads Eiropā iezīmējās ar vairākiem asiņainiem teroraktiem, un diemžēl arī 2017. gads sācies ar bruņotu uzbrukumu Turcijas naktsklubā. Skaties.lv apkopojis 2016. gada teroristu uzbrukumus Gada apskatā…

Jau 2016. gada sākumā Eiropu šokēja “civilizāciju sadursme”. Pēc imigrantu uzbrukumiem sievietēm Vācijā Jaungada naktī sekoja terorakti Briselē, Minhenē, Nicā, Ruānā un Berlīnē. Gada laikā notikuši arī vairāki citi, mazāka mēroga teroristu uzbrukumi dažādās Eiropas pilsētās. Vēl vairāk teroraktu tika novērsti – gan Vācijas, gan Francijas, gan Lielbritānijas likumsargi ziņoja par desmitiem noziegumu, kas laikus novērsti.

Jaungada naktī Ķelnē kopumā seksuālos noziegumos cietušas 1200 sievietes, apkopojusi policija

Jaungada svinību laikā Vācijas pilsēta Ķelne piedzīvoja seksuālu uzbrukumu vilni, kuros cieta simtiem sieviešu. Atklājās, ka lielākā daļa uzbrucēju valstī nesen bija  iebraukuši kā bēgļi. Ķelnes policija pirmajās dienās saņēma vismaz 60 iesniegumus no sievietēm, kuras piedzīvojušas seksuālo vardarbību – izvarošanu vai tās mēģinājumus. Vēlāk cietušo skaits krasi pieauga. Uzbrucēji bijuši no aptuveni tūkstoš vīriešu lielas grupas, kas svētkus svinēja pie galvenās dzelzceļa stacijas. Uzbrucēji sadalījās aptuveni piecu cilvēku lielās grupās, ielenca sievietes, lai viņām seksuāli uzbruktu un aplaupītu.

Video:

Terors Briselē

Martā Eiropu satricināja jauns teroraktu vilnis. Tas trāpīja Briselei. Par spīti pastiprinātajiem drošības pasākumiem un patruļām Beļģijas galvaspilsētas ielās, teroristiem izdevies īstenot uzbrukumus lielākajai Briseles lidostai un centrālajai metro stacijai. Teroraktu sarīkoja grupējums Daesh un sprādzienos Briseles lidostā un metro, bojā gāja 35 cilvēki un vēl 340 tika ievainoti.

FOTO: tūkstošiem Briseles iedzīvotāju protestē pret pieaugošo terorismu

Brīdī, kad lidostā nogranda sprādzieni, viena no kompānijas “airBaltic” lidmašīnām atradās vien 30 minūšu attālumā no Briseles.

Video, kā jūtas šā reisa pasažieri:

Nicas terors: svētku salūta laikā cilvēku pūlī iebrauc kravas automašīna

Bastīlijas dienas svinību laikā, kad franči svin sekulāras republikas dibināšanu un atzīmē savas valsts pamatvērtības: brīvību, vienlīdzību un brālību, Francijas kūrortpilsētā Nicā notiek baiss uzbrukums. Aptuveni pulksten 23.00, kad cilvēki bija sapulcējušies uz svētku salūtu, pūlī iebrauca kravas automašīna, uz vietas nogalinot 86 cilvēkus, bet ievainojot 434.

Līdz mašīnas vadītāju nošāva policija, uzbrucējs pa promenādi nobrauca divus kilometrus, un aculiecinieki stāstīja, ka vīrietis lēnā gaitā braucis zigzagā, lai zem riteņiem pakļūtu iespējami daudz upuru. Citi aculiecinieki redzēja, kā cilvēki ir mēģinājuši atvērt mašīnas kabīnes durvis un apturēt slepkavu, taču paši pakļuvuši zem auto.

Terorists, kuru policisti nošāva notikumu vietā, izrādījās Muhameda Lauedža Bulela. Līdz šim nekas neliecina, ka 31 gadu vecais Tunisijas izcelsmes Francijas pilsonis būtu bijis saistīts ar teroristu grupējumiem. Viņš bija precējies un ar trim bērniem.

Foto: Svētki Nicā pārvēršas asinspirtī

Ar mačeti bruņojies vīrietis sarīko uzbrukumu Beļģijā! Ievainotas divas policistes

Bruņots uzbrukums iepirkšanās centrā Minhenē! Vismaz deviņi bojāgājušie

22. jūlijā Minheni satricināja baiss notikums, kad 18 gadīgs puisis, ejot pa ielu,  izvilka pistoli un aukstasinīgi šāva uz pretimnācējiem. Slaktiņš sākās ap sešiem vakarā pie ātrās ēdināšanas ēstuves. Tad slepkava devās uz blakus esošo lielveikalu, kur turpināja šaut pa cilvēkiem. Policija atklāja uguni, ievainojot uzbrucēju. Viņš metās bēgt. Pēc brīža terorists atrasts miris. Visticamāk, viņš izdarījis pašnāvību, nošaujoties.

Foto no Minhenes:

Uzbrukums baznīcā

Dažas dienas vēlāk – 26. jūlijā – ķīlnieku krīzi izraisīja divi islāma radikāļi Francijas ziemeļos. Ar nažiem bruņotie vīrieši  dievkalpojuma laikā  iebruka baznīcā Ruānā un par ķīlniekiem sagrāba vairākus cilvēkus.  Viņi par ķīlniekiem sagrāba piecus cilvēkus – priesteri, mūķenes un draudzes locekļus. 84 gadus vecajam mācītājam uzbrucēji pārgrieza rīkli. Vienai mūķenei izdevās izbēgt un sacelt trauksmi. Policisti abus uzbrucējus nošāva. Atbildību par šo slaktiņu uzņēmās teroristu grupējums “Islāma valsts”.

Video no Ruānas

Ziemassvētku nedēļā Vācijas galvaspilsētu Berlīni satricina asiņains uzbrukums, bojāgājušo skaits ir 12 cilvēki, bet vēl 48 ievainoti.
Incidents noticis Rietumberlīnes centrā pie Ķeizara Vilhelma piemiņas baznīcas, pie tūristu iecienītās Kurfirstendammas ielas, kur ik gadu notiek viens no apmeklētākajiem Ziemassvētku tirdziņiem.

Sākotnējā informācija liecina, ka kravas automašīnas vadītājs nav centies bremzēt, bet tieši pretēji palielinājis ātrumu Ziemassvētku tirdziņa tuvumā. Policija notikušo izmeklē kā teroraktu un aizdomās par tā sarīkošanu aizturēts kāds vīrietis, kurš, visticamāk, vadījis kravas automašīnu. Pagaidām neoficiāla informācija liecina, ka aizturētais vīrietis februārī Vācijā ieradies kā patvēruma meklētājs no Afganistānas vai Pakistānas. Otrs, kas atradies automašīnā, ir miris un ir Polijas pilsonis, kuram, visticamāk, kravas automašīna tikusi noalupīta.

Teroristu uzbrukumi notika ne tikai Eiropā, bet arī citās pasaules malās.

0 Komentāru