Komentāri
Aizdomās turamais atsauc savu atzīšanos Ņemcova slepkavībā
FOTO: SCANPIX

Viens no Krievijas opozīcijas līdera Borisa Ņemcova slepkavībā aizturētajiem atsaucis savu atzīšanos politiķa nogalināšanā. Viņš skaidro, ka iepriekš atzinās, jo tika spīdzināts.

Visu vainu par Krievijas opozīcijas līdera Borisa Ņemcova slepkavības organizēšanu bija uzņēmies kādreizējais Čečenijas policijas specvienības komandiera vietnieks Zaurs Dadajevs. Par viņa aizturēšanu tika paziņots aizvadītajā nedēļas nogalē, norādot, ka Dadajevs pats nopratināšanā atzinies un svētdien pārvests uz cietumu Maskavā.

Savukārt tagad kļuvis zināms, ka Dadajevs savu vainu noliedz un apgalvo, ka atzinies slepkavībā jo viņam solījuši atbrīvot viņa bijušo kolēģi Ruslani Jusupovu, kas kopā ar viņu tika arestēts. Dadajevs cerējis tiesā Maskavā to visu izstāstīt, taču neviens viņam neesot devis vārdu.

Kremļa cilvēktiesību padomes pārstāvis Andrejs Babuškins vakar Maskavas cietumā ticies ar Dadajevu un esot redzējis vairākus ievainojumus uz aizdomās turētā ķermeņa. Tas liekot domāt, ka Dadajevs atzinies spīdzināšanas rezultātā un arī pats aizturētais apgalvojis, ka ticis spīdzināts ar elektrību un pavadījis divas dienas saslēgts roku dzelžos un ar maisu galvā.

Līdz ar Dadajevu apsūdzības Ņemcova slepkavības pastrādāšanā ir izvirzītas arī diviem Dadajeva brālēniem, viņa bijušajam kolēģim Ruslanam Jusupovam un vēl vairākiem citiem cilvēkiem. Arī uz viņu ķermeņiem cilvēktiesību padomes pārstāvis esot konstatējis spīdzināšanas pēdas.
Ņemcova līdzgaitnieki netic, ka slepkavībā vainojami čečenu islāmisti.

Kasjanovs uzskata, ka Ņemcova slepkavībā vainojama bijusi Krievijas prezidenta Vladimira Putina radītā naidpilnā vide pret opozīciju.

55 gadus vecais Ņemcovs tika nogalināts 27. februārī neilgi pirms pusnakts Maskavas centrā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl