Aizdomās par korupciju Saūda Arābijā aizturēti 11 prinči, četri pašreizējie un vairāki desmiti bijušo ministru

0 Komentāru
Aizdomās par korupciju Saūda Arābijā aizturēti 11 prinči, četri pašreizējie un vairāki desmiti bijušo ministru
AP/LETA

Vērienīgs pretkorupcijas reids noticis Saūda Arābijā – aizdomās par korupciju Saūda Arābijā aizturēti 11 prinči, četri pašreizējie un vairāki desmiti bijušo ministru.

Starp aizturētajiem ir arī par “arābu Vorenu Bafetu” dēvētais kroņprinča radinieks, miljardieris Al Valīds bin Talals, 45. bagātākais cilvēks pasaulē, kura vadītajam investīciju uzņēmumam “Kingdom Holdings” pieder akcijas daudzos globālos uzņēmumos, tai skaitā bankās, mēdiju, enerģētikas un aviācijas kompānijās.

Tas noticis tikai dažas stundas pēc tam, kad sestdienas vakarā tika izveidota jauna pretkorupcijas komisija, kuru vada kroņprincis Mohammeds bin Salmans, kas tiek uzskatīts par faktisko karalistes vadītāju.

Kā ziņu aģentūrai AFP teicis ar aviāciju saistīts avots, šobrīd no Džidas lidostas aizliegts pacelties privātajām lidmašīnām, acīmredzot, lai augsti stāvošas personas neatstātu valsti.

Savukārt, kā skaidro medijs “Meduza.io”, Saūda Arābijas galvaspilsētā Rijāda no viesnīcas “Ritz Carlton” evakuēti darbinieki. Tiek pieļauts, ka viesnīca tiks izmantota arestēto prinču un ierēdņu izmitināšanai.

Analītiķi norāda, ka daudzi no aizturētajiem ir noskaņoti pret kroņprinča īstenoto agresīvo ārpolitiku, tostarp Kataras blokādi, kā arī īstenotajām reformām, tādām kā valsts aktīvu privatizācija un subsīdiju samazināšana.

0 Komentāru