Aizdomās par koronavīrusa gadījumiem Itālijas ostā bloķēta piekļuve kruīza kuģim

0 Komentāru
Aizdomās par koronavīrusa gadījumiem Itālijas ostā bloķēta piekļuve kruīza kuģim
EKRĀNUZŅĒMUMS

Aizdomās par divu pasažieru iespējamo inficēšanos ar koronavīrusu Itālijas ostā ceturtdien bloķēta piekļuve kruīza kuģim, uz kura atrodas aptuveni 7000 cilvēku.

Pastāv aizdomas, ka ar vīrusu varētu būt inficējies kāds ķīniešu pāris.

Vietējās varasiestādes ziņo, ka trīs ārsti un medmāsa uzkāpuši uz kompānijas “Costa Crociere” kuģa Čivitavekijas ostā, lai sniegtu palīdzību ar drudzi slimai sievietei.

“Costa Crociere” vēsta, ka 54 gadus vecā sieviete, kas ir no Makao, un viņas partneris naktī ievietoti kuģa slimnīcā un ir norobežoti no pārējiem cilvēkiem. Kompānija norādīja, ka seko Itālijas Veselības ministrijas instrukcijām.

Kuģis “Costa Smeralda”, kas ir piektais lielākais kruīza kuģis pasaulē, atrodas nedēļu ilgā kruīzā Vidusjūrā.

Ķīniešu pāris 25. janvārī atlidoja no Honkongas uz Milānu un pēc tam uzkāpa uz kruīza kuģa, ziņo vietējie mediji.

Kajīte, kurā viņi uzturējās uz kuģa, ir izolēta, ziņu aģentūrai ANSA atklāja kāds pasažieris.

“Mēs, protams, esam mazliet uztraukušies. Neviens netiek nost no kuģa vai uz tā, izņemot ārstus. Šīs brīvdienas riskē beigties kā murgs,” sacīja kāds pasažieris.

Video: kruīza kuģis Itālijas ostā

Kā iepriekš vēstīts, Indijā un Filipīnās apstiprināti pirmie nāvējošā koronavīrusa gadījumi, ceturtdien paziņoja amatpersonas. Līdz ar to vīruss līdz šim ir izplatījies vismaz 18 valstīs.

Ķīnā mirušo skaits nāvējošā koronavīrusa uzliesmojumā ir pieaudzis līdz 170 cilvēkiem, savukārt apstiprināto infekcijas gadījumu skaits ir palielinājies līdz 7711. Kā ceturtdienas rītā ziņoja raidorganizācija ”BBC”, ir reģistrēts pirmais infekcijas gadījums Tibetas autonomajā rajonā, tādējādi vīruss izplatījies visos Ķīnas reģionos. 

Karte: Bīstamā koronavīrusa izplatība pasaulē

*Kartē apkopoti līdz 30.janvāra plkst.12.00 pieejamie dati!

Pasaules Veselības organizācija (PVO) ceturtdien sasauks ārkārtas komiteju, lai izlemtu, vai saistībā ar nāvējošā koronavīrusa uzliesmojumu Ķīnā izsludināt augstāko ANO trauksmi veselības aizsardzības jomā.

”Pēdējās dienās koronavīrusa progress, īpaši atsevišķās valstīs, uztrauc mūs. Lai gan saslimušo skaits ārpus Ķīnas aizvien ir salīdzinoši mazs, tas rada potenciālu lielākam uzliesmojumam,” norāda PVO ģenerāldirektors Teidros Adhanoms Gebreisus.

Lasi vēl Saistībā ar koronavīrusa izplatību, Krievija slēdz robežu Tālajos Austrumos

0 Komentāru