Aizdomās par Floridas apšaudes sarīkošanu tiek turēts bijušais ASV karavīrs

0 Komentāru
Aizdomās par Floridas apšaudes sarīkošanu tiek turēts bijušais ASV karavīrs

Apšaudē ASV Floridas štata lidostā nogalināti pieci cilvēki, bet astoņi ievainoti. Par uzbrukuma sarīkošanu aizdomās tiek turēts 26 gadus vecs bijušais ASV karavīrs ar garīgās veselības problēmām, kurš ir apcietināts.

Aizdomās turētais bruņotais uzbrucējs Estebans Santjago Fortloderdeilas lidostā ieradās vakar no Aļaskas. Bagāžā viņš veda ieroci, kas ir atļauts. Pēc nolaišanās un bagāžas saņemšanas, uzbrucējs pielādēja ieroci un atklāja uguni, nesakot ne vārda. Cilvēki metās bēgt, lai glābtu savu dzīvību, un visā lidostā sākās panika.

Apšaudē tika nogalināti pieci cilvēki, bet vairāki ievainoti. Kad beidzās munīcija, uzbrucējs padevās policijai, kas viņu aizturēja bez neviena šāviena. Izdzīvojušie notikušo atceras ar šausmām. “Tas bija šausminoši. Muitnieki kliedza “bēdziet, bēdziet”. Ļoti traumējoši. Aiz viņiem skrēja liels cilvēku pūlis. Es pazaudēju visu — savu pasi, naudas maku. Pat nezinu, kā tikšu mājās, bet galvenais, ka esmu dzīva,” citēta kāda tūriste no Nīderlandes.

Foto

Tiek ziņots, ka pirms dažiem mēnešiem Estebans Santjago bija ieradies Federālajā izmeklēšanas birojā un sacījis, ka viņa prātu kontrolē ASV valdība un liek skatīties “Islāma valsts” videoierakstus. Pēc tam viņš tika nogādāts psihiatriskajā slimnīcā. Lai noskaidrotu uzbrucēja motīvus, uzsākta plaša izmeklēšana.

“Mēs neesam izslēguši terorismu un izmeklēsim visus aspektus, lai noskaidrotu uzbrukuma motīvu, iespējamos līdzzinātājus, saziņu, visu, ko jūs varat iedomāties. Esiet droši, ka izmeklēsim katru iespējamo pavedienu,” norāda FIB aģents Džordžs Piro.

Pirmdien Santjago stāsies tiesas priekšā un Floridas gubernators sola, ka uzbrucējs tiks saukts pie atbildības. “Vakar mēs pieredzējām absolūti naidpilnu un ļaunu uzbrukumu mūsu štatam. Bezjēdzīgi tika nogalināti cilvēki, kuri vienkārši baudīja nedēļas nogali. Tā bija šaušalīga diena. Persona, kura par to ir atbildīga, tiks saukta pie atbildības pēc visas likuma bardzības. Nodarot pāri vienam no mums, jūs nodarāt pāri mums visiem,” norāda Floridas gubernators Riks Skots.

Apšaudes dēļ tika paralizēta Fortloderdeilas lidosta, kas ir svarīgs transporta mezgls, izjaucot ceļošanas plānus vairākiem tūkstošiem cilvēku. Šodien tā atsākusi darbu.

0 Komentāru