Aizdevēji un ES bažījas, ka Grieķija var pasludināt maksātnespēju

Komentāri

Grieķijas finanšu problēmu dēļ šodien uzmanība pievērsta Rīgai. Latvijas galvaspilsētā par šīs valsts nākotni šodien sprieda eirozonas finanšu ministri jeb Eirogrupa. 

Kopš apstiprināšanas šā gada janvārī, jaunā Grieķijas valdība pārbauda pārējo Eiropas Savienības (ES) partneru pacietību, kas nereti balansē uz šantāžas robežas. Tā ir aizņēmusies ievērojamus līdzekļus, bet redzot, ka vismaz pagaidām valsts ekonomika stagnē, saviem vēlētājiem sola izraušanos no parādu gūsta, prasot tos vienkārši norakstīt. Turklāt tas notiek situācijā, kad galvenais finanšu avots ir tieši aizdevēji, jo pašas valsts ienākumi ir nepietiekami.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Parādu nomaksas iespējamība līdz šim tikpat kā netiek pieļauta. Eksperti drīzāk ir izteikuši minējumus atmaksas termiņu papildu pagarināšanu, taču, kā minēja Jānis Reirs, prasot pretim arī mājadarbu pildīšanu.

Komentējot sarunu gaitu, Eirogrupas prezidents Jerūns Deiselblūms šodien sacīja, ka progress bijis daļējs, bet kopumā labu ziņu nav. Kopš šā gada februārī ar Grieķiju tika panākta vienošanās par aizdevuma programmas pagarināšanu, nekādi būtiski uzlabojumu valstī nav notikuši.

Aicināts vērtēt iespējamās sarunas ar Grieķiju pēc tam, kad tā būs izpildījusi pirmos nosacījumus, Deiselblūms sacīja, ka nevar runāt par nākotni, ja nav iespējams vienoties pat par patlaban aktuālo četru mēnešu periodu.

No otras puses – aizdevēji un arī ES bažījas, ka Grieķija var izlemt attiekties no savām saistībām pasludinot maksātnespēju. Kā nākamais datums, kad Grieķijas jautājums varētu izšķirties, tiek minēta Eirogrupas sanāksme 11.maijā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl