Air Asia lidmašīnas meklēšanas rajonā pamanīti aizdomīgi objekti

Komentāri
Air Asia lidmašīnas meklēšanas rajonā pamanīti aizdomīgi objekti
FOTO: LETA

Indonēzijas Javas jūras rajonā, vietā, kur tiek meklēta vakar, 28.decembrī, pazudusī Air Asia pasažieru lidmašīna, apmēram 1 100 kilometrus no vietas, kur pēdējo reizi fiksēts kontakts ar lidmašīnas pilotiem pamanīti aizdomīgi objekti.

Konkrēta informācija par to vai ”aizdomīgie objekti” ir lidmašīnas atlūzas, netiek sniegta.

Britu raidsabiedrība BBC iepriekš ziņoja, ka atrasti degvielas plankumi.

Skaties.lv jau ziņoja, ka šorīt atsākta pazudušās aviokompānijas AirAsia lidmašīnas meklēšana, pirmdien paziņojušas amatpersonas. Lidmašīna Airbus A320-200 ar 162 cilvēkiem, tai skaitā 17 bērniem, bija ceļā no Indonēzijas uz Singapūru, kad svētdien ap plkst.6.20 (plkst.1.20 pēc Latvijas laika) pazuda no radaru ekrāniem.

Balstoties uz radaru pēdējām noteiktajām lidmašīnas koordinātām, Indonēzijas amatpersonas uzskata, ka lidaparāts, visticamāk, iekritis jūrā.Tādā gadījumā lidmašīnas atrašanās vietu būs grūti noteikt, jo Indonēzijas dienestiem trūks nepieciešamā aprīkojuma, atzina meklēšanas aģentūras vadītājs Bambangs Sulistio.

Svētdien Indonēzijas gaisa kara spēku lidmašīnas pārmeklēja Javas jūru uz dienvidrietumiem no Indonēzijas Kalimantānas provinces piekrastes, bet šodien meklēšana paplašināta, ietverot arī Kalimantānas provinces rietumu daļu un Banku Belitunu.

Meklēšanā iesaistījušās arī Singapūra un Malaizija, kas katra nosūtījušas transporta lidmašīnu un trīs kuģus.

AirAsia nekad nav zaudējusi lidmašīnas, bet reģiona aviācijas nozare šogad pieredzējusi traģiskus notikumus – martā lidojumā no Kualalumpuras uz Pekinu pazuda Malaizijas nacionālās lidsabiedrības Malaysia Airlines lidmašīna ar 239 pasažieriem un apkalpes locekļiem, bet cita šīs pašas aviokompānijas lidmašīna tika notriekta jūlija vidū prokremlisko kaujinieku kontrolētajos Ukrainas austrumos. Katastrofā dzīvību zaudēja visi 298 cilvēki, kas atradās reisa Amsterdama-Kualalumpura lidmašīnā.

Lasi vēl