“Agrāk mums likās, ka terorisms ir tālu un mūs tas neskars”, atzīst Briseles iedzīvotājs

0 Komentāru
“Agrāk mums likās, ka terorisms ir tālu un mūs tas neskars”, atzīst Briseles iedzīvotājs
EPA; AFP/ LETA

”Agrāk mums likās, ka terorisms ir tālu un mūs tas neskars. Atskatoties uz to, kas ir noticis šeit, – ir grūti noticēt. Mēs esam šeit, lai paustu atbalstu upuru tuviniekiem. Tagad ir skaidrs, ka tas var piemeklēt ikvienu no mums. Beļģija nekad vairs nebūs tāda kā iepriekš,” atzīst kāds Briseles iedzīvotājs Džaels.

Briseles iedzīvotāji tikai turpina atgūties no notikušā. Lai pieminētu teroraktos bojāgājušos, arī pagājušajā naktī tūkstošiem iedzīvotāju pulcējušies Briseles centrālajā laukumā. Iedzīvotāji stāsta, ka joprojām grūti aptvert notikušo. Piemiņas pasākumos piedalījās arī vairāki simti musulmaņu, kuri aicina nejaukt islāmu ar terorismu.

Tikmēr ikdiena Briselē rit pastiprinātas drošības režīmā. Valstī joprojām saglabājas augstākais terora draudu līmenis, ielās patrulē armijnieki ar smago bruņojumu.

Briseles lidosta, kur teroristi sarīkoja divus sprādzienus, paliks slēgta vismaz līdz sestdienai. Pastiprināta drošība ieviesta arī citviet Eiropā. Tā, piemēram, Vācija, Francija, Spānija ieviesusi pastiprinātu drošības kontroli, patrulēšanai ielās un sabiedriskās vietās nosūtīti simtiem papildspēku.

Foto: sēras un drošības pasākumi Briselē

Video

0 Komentāru