Āfrikas bēgļu patversmes Itālijā ir pārpildītas, bet imigrantu plūsma nemazinās

Komentāri
Āfrikas bēgļu patversmes Itālijā ir pārpildītas, bet imigrantu plūsma nemazinās
FOTO: SCANPIX

Katru dienu Eiropas Savienības (ES) krastus cenšas sasniegt bēgļi no Āfrikas. Vairums no viņiem bēg no kara, citi – meklē labākus dzīves apstākļus. Problēma vissmagāk skārusi Itāliju, kas izmisīgi aicina pārējo ES nepalikt malā, jo uzņemto bēgļu skaits ir tik liels, ka patversmes ir pārpildītas un afrikāņiem nākas dzīvot uz ielas. Vienu no šādām apmešanās vietām Milānā apmeklēja TV3 Ziņu korespondente Ilze Vēbere.

Itālijā uzturas desmitiem tūkstošu bēgļu, kas tur nokļuvuši, bīstamā veidā šķērsojot Vidusjūru. Vairums patvēruma meklētāju vēlas nonākt ekonomiski pievilcīgākajos Eiropas ziemeļos, tāpēc Milāna ir tikai viena no pieturvietām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Nometnē bēgļu skaits kļūst ar dienu jo kuplāks, bet tā kā oficiālās patvēruma vietas ir pārpildītas, vietējiem nākas savu pilsētu dalīt ar imigrantiem. Kopumā Itālijas sabiedrība dalās divās frontēs – vieni uzskata, ka Eiropas pienākums ir palīdzēt šiem cilvēkiem, citi – ka bēgļiem jāatgriežas tur, no kurienes nākuši.

Šī dienvidu valsts ir ļoti vīlusies Eiropas attieksmē, kas norobežojas no šīs problēmas. Nosodot Eiropas kūtrumu problēmas risināšanā, Itālija jau brīdinājusi, ka varētu izsniegt imigrantiem pagaidu vīzas, kas ļautu ceļot Šengenas zonā.

Kamēr Itālijas pacietības mērs vēl nav pilns, citas bēgļu iekārotas valstis vairs nevilcinās, lai piespiestu pārējās ES valstis uzņemties atbildību. Piemēram, Austrija ir pātraukusi patvēruma pieprasījumu izskatīšanu. Tomēr visai iespējams, ka Itālija savus brīdinājumus sāks pildīt, jo situācija aizvien ir kritiska.

Lielā bēgļu plūsma saistīta ar karu Sīrijā un citās Āfrikas valstīs.

Šogad vien Eiropas krastus sasnieguši vairāk nekā 45 tūkstoši bēgļu. Eiropas Komisija rosinājusi problēmu risināt, piešķirot katrai valstij uzņemamo bēgļu skaitu, kopumā 40 tūkstošus. Latvijas kvota varētu būt ap 700 bēgļi, bet valdība stingri iebilst pret šādu risinājumu, sakot, ka bēgļi jāuzņem pēc brīvprātības principa.

Lasi vēl