Afgāņu bēgle Eiropā ieradusies ar sapni dzīvot civilizētā pasaulē, kur izglītībai ir nozīme

2 komentāri
Afgāņu bēgle Eiropā ieradusies ar sapni dzīvot civilizētā pasaulē, kur izglītībai ir nozīme
Ekrānuzņēmums

TV3 Ziņas turpina stāstu sēriju par bēgļiem, kas nonākuši Lesbas salā, Grieķijā. Tā, protams, ir tikai vieta, kur patvēruma meklētāji uzturas neilgu laiku, līdz tiek piereģistrēti, un tad sākas viņu ceļš tālāk Eiropā.

Afgāņu meitene Aziza savu valsti pameta nevis bēgot no teroristiskiem grupējumiem, bet gan ar sapni dzīvot civilizētā pasaulē, kur izglītībai ir nozīme.

Tāpat kā pārējie bēgļi Lesbas salas nelegālajā apmetnē, arī Aziza dzīvo teltī. Afgāniete vēl tikai gaida rindā uz reģistrāciju, lai pēc tam varētu doties tālāk – pie sava brāļa uz Vīni.

Aziza

Mani ir divi brāļi, viens no tiem ir Vācijā, otrs – Austrijā. Viņš tur dzīvo jau 16 gadus. Viņam tur ir laba dzīve. Viņš jau sen teica – brauc pie manis uz Austriju, te ir daudz labāk nekā Afganistānā.

Aziza stāsta, cik nožēlojama kļuvusi viņas valsts. Tauta tiekot ne tikai muļķota, bet arī iznīcināta. Meitene secina, ka pēc simts gadiem viņas valsts vairs nepastāvēs.

Mēs esam redzējuši tikai karu, vienmēr! Tagad starp Daesh un talibiem, viņi visu tur nosaka. Afganistānas prezidents neko nedara, viņš tikai sola, ka tautai uzlabos dzīvi, bet nekas nemainās.

Foto

Atšķirībā no vairuma savu tautieši, Aziza bijusi priviliģēta un mācījusies Irānā, taču pie laba darba Afganistānā nespēj tikt tādēļ, ka ir sieviete. Meitene zina, ka ir daudz bēgļu, tostarp viņas tautieši, kurus uz Eiropu vilina dāsnie pabalsti daudzās Eiropas valstīs, taču viņai tas nav saprotams. Afganistāniete grib iegūt izglītību un atrast darbu.

Afganistānā palikuši Azizas vecāki un jaunākās māsas. Ar prātu viņa savu dzīvi iztēlojas Eiropā, bet ar sirdi – tomēr cer reiz atgriezties mājās.

Pēc viņas domām, kamēr nemainīsies ne Afganistānas, ne citu Tuvo Austrumu valstu vara, migrācijas vilnis uz Eiropu nekļūs mazāks un cilvēki straumēm plūdīs uz civilizētām valstīm.

Video