Afganistānas austrumos nogāzusies pasažieru lidmašīna

1 komentārs
Afganistānas austrumos nogāzusies pasažieru lidmašīna
Ilustratīvs foto. (PIXABAY)

Afganistānas austrumu provincē Gaznī pirmdien nogāzusies iekšējā reisa pasažieru lidmašīna un pastāv bažas par lielu upuru skaitu, ziņo amatpersonas.

“Ap plkst.13.10 (plkst.10.40 pēc Latvijas laika) Gaznī provinces Dehjakas rajonā nogāzās lidmašīna. Lidmašīna deg un ciema iedzīvotāji mēģina to apdzēst.,” pavēstīja Gaznī gubernatora preses pārstāvis Arefs Nūri.

Pēc viņa teiktā, ir maz ticams, ka avārijā kāds izdzīvojis.

Lidmašīna nogāzusies talibu kontrolētā rajonā. Uz avārijas vietu nosūtītas glābēju vienības, taču nav skaidrs, vai talibi viņiem ļaus tur nokļūt, sacīja Nūri.

Sociālajos medijos tiek ziņots, ka avarējusi valsts aviokompānijas “Ariana Afghan Airlines” lidmašīna, taču lidsabiedrība noraidīja šīs ziņas kā nepatiesas.

“Visi “Ariana Afghan Airlines” lidojumi tikuši pabeigti normāli,” teikts aviokompānijas paziņojumā tās “Facebook” lapā.

Afganistānas plašsaziņas līdzekļi ir izteikuši minējumu, ka avarējusī lidmašīna varētu būt piederējusi ASV gaisa spēkiem. Arī sociālajos tīklos izplatīts video, kurā redzama nogāzusies lidmašīna ar ASV gaisa spēku logo.

Taču BBC vēsta, ka kāda augsta amatpersona Kabulā apstiprināja, ka neviens ASV vai NATO gaisa spēku lidaparāts nav avarējis.

1 komentārs