Afganistānas-ASV deklarācija: savienoto Valstu karaspēks no Afganistānas varētu tikt izvests 14 mēnešu laikā

0 Komentāru
Afganistānas-ASV deklarācija: savienoto Valstu karaspēks no Afganistānas varētu tikt izvests 14 mēnešu laikā
REUETERS / SCANPIX

Ja talibi ievēros līgumu, kuru sestdien paredzēts parakstīt Dohā, Savienotās Valstis un to sabiedrotie savu karaspēku no Afganistānas izvedīs 14 mēnešu laikā, teikts Vašingtonas un Kabulas kopīgajā deklarācijā.

Pēc sākotnējās kontingenta samazināšanas līdz 8600 vīriem, ko paredzēts paveikt 135 dienu laikā, ASV un to partneri “pabeigs savu atlikušo spēku izvešanu no Afganistānas 14 mēnešu laikā (..) un izvedīs visus savus spēkus no atlikušajām bāzēm,” teikts sestdien Kabulā parakstītajā deklarācijā.

Līgums, kuru plānots parakstīt Dohā, paredz, ka pēc 19 gadus ilgās klātbūtnes Afganistānā amerikāņu karavīri pakāpeniski tiks izvesti apmaiņā pret nemiernieku drošības garantijām un viņu apņemšanos uzsākt sarunas ar Kabulas valdību.

Skaties.lv jau iepriekš vēstīja, ASV varētu izvest karavīrus no Afganistānas saskaņā ar Aizsardzības ministrijas piedāvāto plānu, kas būtu daļa no iespējamās vienošanās ar talibiem par teju 20 gadus ilgā kara beigām.

Pašreiz Afganistānā dislocēti aptuveni 14 000 ASV karavīru, kas apmāca un sniedz atbalstu no gaisa Afganistānas spēkiem un pārrauga pretterorisma operācijas.

0 Komentāru