Afgāņi turpmāk savu drošību sargās paši

Komentāri

Vēsturiska diena Afganistānai! Pirmā 13 gadu laikā, kad visas militārās operācijas valstī pārgājušas tikai tās pārziņā. NATO oficiāli izbeidzis kaujas misiju Afganistānā, pārejot tikai apmācības un konsultanta lomā. Tuvo Austrumu valsti līdz ar to atstājis prāvs skaits karavīru, galvenokārt – amerikāņu.

NATO operācija Afganistānā sākās 2001. gadā – laikā, kad Latvija vēl nebija alianses dalībvalsts. Līdz ar pievienošanos NATO blokam, 2004. gadā uz talibu apsēsto valsti devās arī mūsu karavīri. Taču Ziemassvētkus visi jau sagaidīja mājās. Sabiedrotie uzskata, ka pienācis laiks drošības grožus uzticēt atpakaļ pašai Afganistānai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Afganistānas prezidents Muhameds Ašrafs Gānī: ”No šodienas Afganistānas atbildīgās iestādes pieņems visus galvenos lēmumus, kas saistīti ar spēka pielietošanu. Mūsu mērķis ir pārvaldīt visu leģitīmo spēku valstī!”

Taču tā gluži nav, ka NATO būtu pilnībā pametis šo teritoriju. Operācija pārgājusi citā fāzē – no kaujas par apmācību misiju. Alianses karavīri, tostarp 20 no Latvijas, kalpos kā padomdevēji afgāņu spēkiem, par kuru spēju nodrošināt mieru valsts līderis pauž nesatricināmu pārliecību.

Militārie eksperti gan ir skeptiski par Afganistānas spēju nosargāt savas pozīcijas.

ASV Stratēģisko Pētījumu centra pētnieks Tomas Linčs:
Šīs ir simboliskas ASV un NATO kaujinieku misijas beigas, taču Afganistānā joprojām uzturēsies ap 13 000 karavīru. Šādi sabiedrotie var sekot līdzi situācijai ar talibiem un novērtēt, vai šis solis nav nācis par ātru.

NATO izdevies talibus atspiest un viņu uzbrukumus – ierobežot. Tomēr teju visi Tuvo austrumu pētnieki prognozē, ka talibi atgriezīsies, turklāt – stiprāki nekā līdz šim.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl