“adidas” tomēr nav pilnībā no piedāvājuma izņēmuši kreklus ar Padomju Savienības simboliku

Pievienot komentāru
“adidas” tomēr nav pilnībā no piedāvājuma izņēmuši kreklus ar Padomju Savienības simboliku
Foto: Twitter / LT MFA STRATCOM

Vācijas sporta apģērbu, apavu un aprīkojuma ražotājs “adidas” tomēr nav pilnībā no piedāvājuma izņēmis kreklu ar Padomju Savienības simboliku.

Kā ziņots, “adidas” pirms vasarā Krievijā gaidāmās Pasaules kausa izcīņas futbolā ir izlaiduši dažādus retro stila sieviešu un vīriešu kreklus, starp kuriem ir arī replikas, ko rotā uzraksts “USSR” un bijušās Padomju Savienības simbolika.

Par to lielu neizpratni pauda ne tikai Lietuvas diplomāti, bet citu valstu pārstāvji, nosodot “adidas” rīcību.

Lai arī šonedēļ daudzviet šie “USSR” krekli vairs nebija atrodami piedāvājumā, aģentūra LETA pārliecinājās, ka tos vēl joprojām iespējams iegādāties “adidas” interneta vietnē Lielbritānijā “adidas.co.uk”.

Kompānijas pārstāvji ir pauduši vilšanos par sabiedrības reakciju pēc šādu kreklu laišanas klajā, taču solīja, ka tuvākajā laikā tie vairs nebūšot pieejami.

“adidas” grupas pārstāvji aģentūrai LETA pagaidām nav snieguši komentārus par radušos situāciju.

Zīmola oficiālās pārstāvniecības Latvijā SIA “adidas Baltics” vietnē preces ar bijušās Padomju Savienības simboliku nav. Iepriekš “adidas Baltics” aģentūrai LETA atteicās sniegt komentārus, vai Latvijas tirgū bija vai ir pieejama minētā produkcija ar Padomju Savienības simboliku.

SIA “adidas Baltics” kas dibināta 2005.gadā un pilnībā pieder Nīderlandē reģistrētajai B.V. “Adidas International”, liecina informācija “Firmas.lv”. Uzņēmuma apgrozījums pērn bija 19,422 miljoni eiro, bet peļņa – 385 939 eiro.