“adidas” no piedāvājuma izņēmuši krekliņus ar uzrakstu “USSR”, bet cilvēki pieprasa arī atvainošanos

Pievienot komentāru
“adidas” no piedāvājuma izņēmuši krekliņus ar uzrakstu “USSR”, bet cilvēki pieprasa arī atvainošanos
Foto: "adidas" / "Twitter"

Vācijas sporta apģērbu, apavu un aprīkojuma ražotājs “adidas” no piedāvājuma mājaslapā izņēmis kreklu ar Padomju Savienības simboliku.

Jau vakar, 7. maijā, viens no sociālo tīklu apspriestākajiem tematiem bija ”adidas” piedāvājums iegādāties krekliņu, ko rotā bijušās Padomju Savienības simbolika.

Par šiem krekliem pauda izbrīnu Lietuvas diplomāti: ”Joprojām sastopama saslimšana ar impērisku nostalģiju, taču no slavenā ”adidas” tas ir mazliet negaidīti.” Šādu vēstījumu sociālajā vietnē ”Twitter” pauda Lietuvas Ārlietu ministrija.

Pirms šovasar Krievijā gaidāmā Pasaules kausa finālturnīra futbolā “adidas” izveidojis 2018. gada retro krekliņu sēriju, kurā cita starpā tika iekļauts Krievijai veltīts krekliņš ar atsauci uz bijušās Padomju Savienības komandas tērpu. Krekliņam uz krūtīm bija redzams bijušās Padomju Savienības ģerbonis, bet tradicionālās krievu abreviatūras “CCCP” vietā uz tā bija lasāms angliskais “USSR”.

Neapmierinātību par šādu “adidas” soli pauda ne tikai Lietuvas, bet arī Ukrainas, Latvijas un citu PSRS totalitārajā režīmā cietušo Austrumeiropas valstu sabiedrība.

Tagad gan “adidas” mājaslapā šāds krekls vairs nav atrodams.

Tomēr sociālajos tīklos uzņēmumam tiek pieprasīts arī atvainoties par šo incidentu.