Komentāri

ASV lielveikalus pārņēmusi ikgadējā iepirkšanās mānija, kas pazīstama kā Melnā piektdiena. Miljoniem amerikāņu šīs svētku brīvdienas pēc Pateicības dienas izmanto, lai sāktu iegādāties Ziemassvētku dāvanas. Pirmie aprēķini liecina, ka šodien “šopingā” dosies vairāk nekā 135 miljoni amerikāņu, kuri visi kopā iztērēs nepilnus trīsdesmit miljardus dolāru.

Jau nakts melnumā pie tirdzniecības centriem visā Amerikā pulcējās milzīgi cilvēku pūļi. Iepirkšanās centri šodien savas durvis vēra stipri agrāk nekā parasti, tādēļ klienti nepacietīgi gaidīja, kad varēs pa galvu pa kaklu mesties iekšā “Melnās piektdienas” iepirkšanās trakumā.

Piektdiena uzreiz pēc amerikāņu Pateicības dienas jau tradicionāli ASV ir gada lielāko atlaižu un iepirkšanās diena. Tirgotāji izmanto klientu pieplūdumu, ko rada uz Pateicības dienu pie radiem ciemos atbraukušie ģimenes locekļi, lai uzreiz pēc tās sarīkotu izpārdošanas ar milzīgām atlaidēm, kas kalpo kā starta šāviens Ziemassvētku dāvanu pirkšanas sezonai. Tikuši iekšā veikalā cilvēki preces grābj pa labi pa kreisi, bieži vien nemaz nepaskatoties, vai konkrētais pirkums viņiem ir vajadzīgs.

Drūzmēšanās un cīņa par lētākajām precēm mēdz būt tik drudžaina, ka cilvēki gūt dažādus savainojumus. ASV tirgotāju federācija rēķina, ka kopumā Melnajā piektdienā uz iepirkšanās centriem dosies vismaz 135 miljoni amerikāņu, kuri tajos atstās 27 miljardus dolāru.

Jāpiebilst, ka Melnās piektdienas iepirkšanās drudzis pamazām sāk iespiesties arī Latvijā. Šogad par godu tai īpašas akcijas sarīkojuši vairāki Rīgas tirdzniecības centri.

Video

Lasi vēl