-20 grādu salā zem klajas debess tūkstošiem bēgļu cer iekļūt Eiropas Savienībā

8 komentāri
-20 grādu salā zem klajas debess tūkstošiem bēgļu cer iekļūt Eiropas Savienībā

Saspringta situācija uz Serbijas-Ungārijas robežas. Tur -20 grādu salā zem klajas debess mitinās aptuveni divi tūkstoši bēgļu, galvenokārt no Afganistānas, Sīrijas un Irākas.

Vēl aptuveni tūkstotim bēgļu izdevies apmesties kādā pamestā noliktavā Ungārijas robežas pievārtē, taču arī tur nav ne apkures, ne ēdiena, ne silta apģērba. Lai sasildītos, patvēruma meklētāji dedzina visu ko iespējams atrast.

“Šeit ir ļoti auksts. Lai nenosaltu, mēs neguļam, bet sildāmies pie uguns. Tomēr mēs ceram, ka robežas tiks atvērtas. Tas ir mūsu pieprasījums,” stāsta Muhameds, bēglis no Afganistānas.

Brīvprātīgie, kuri cenšas patvēruma meklētājus vismaz reizi dienā nodrošināt ar pārtiku un segām, stāsta, ka daudzu veselības stāvoklis ir kritisks un situācijai nepieciešams steidzams risinājums.

“Pēdējās dienās gaisa temperatūra ir zem -20 grādiem. Visā valstī plosās gripas epidēmija, bet šeit situācija ir patiešām kritiska. Daudziem ir elpceļu infekcijas, pneimonija un bronhīts. Situācija patiešām ir slikta,” stāsta organizācijas “Ārsti bez robežām” ārste Milana.

Atgādinām, ka Ungārija, kas Eiropas Savienības bēgļu krīzes risinājuma plānam velta visasāko kritiku, iepriekš paziņoja, ka nepakļausies Briseles pavēlēm. Lai nepieļautu bēgļu ieplūšanu valstī, Ungārija pērnā gada nogalē pabeidza žoga būvēšanu uz robežas ar Serbiju.

Foto: bēgļi uz Serbijas-Ungārijas robežas

8 komentāri