18 gadu vecai džihādistei par teroraktu plānošanu Londonā piespriests mūža ieslodzījums

1 komentārs
18 gadu vecai džihādistei par teroraktu plānošanu Londonā piespriests mūža ieslodzījums
Foto: AP/SCANPIX

Londonas krimināltiesa piespriedusi mūža ieslodzījumu 18 gadus vecai jaunietei, kura apsūdzēta par teroraktu gatavošanu.

Safaa Bularai, kura kopā ar saviem ģimenes locekļiem plānoja teroraktus Londonā, būs ieslodzījumā jāpavada vismaz 13 gadi, nolēmusi tiesa.

Saskaņā ar tiesībsargājošo iestāžu datiem, viņa ietilpusi vienīgajā valsts ekstrēmistu grupā, kas bija saistīta ar džihādistu grupējumu “Islāma valsts”.

Bulara bija plānojusi uzspridzināt rokasgranātu Britu muzejā.

Saskaņā ar prokuratūras apsūdzību Safaa Bulara savus plānus izklāstījusi tīmekļa sarakstē ar kādu gados vecāku teroristiskā grupējuma “Islāma valsts” kaujinieku Sīrijā.

Sākotnēji pusaudze sapņojusi apprecēties ar šo teroristu, taču 2017.gadā viņš ticis nogalināts.

Pēc tam, kad 2017.gada aprīlī viņa tika aizturēta, mēģinot doties uz Sīriju, Bulara, zvanot pa tālruni no cietuma, esot centusies pārliecināt savu 21 gadu veco māsu Rizlaini sarīkot teroraktu.

Rizlaine kopā ar abu jauniešu māti Minu Dihu veikusi Londonas ievērojamāko vietu izpēti un nopirkusi nažus un piemērotu mugursomu.

Abas sievietes tika aizturētas vēlāk, un Rizlainei piespriests 16 gadu cietumsods, bet mātei par palīdzības sniegšanu vecākajai meitai terorakta gatavošanā piespriests sešu gadu un deviņu mēnešu cietumsods.
1 komentārs