17 gadīgā pakistāniešu puiša dēļ Vācijā rodas jaunas bažas par nespēju integrēt bēgļus

1 komentārs
17 gadīgā pakistāniešu puiša dēļ Vācijā rodas jaunas bažas par nespēju integrēt bēgļus
Foto: Scanpix

Vācijā bažas par nespēju integrēt nepilngadīgos patvēruma meklētājus. Tā paziņojušas amatpersonas pēc tam, kad nedēļas sākumā, 17 gadus vecs jaunietis – arābu valodā saucot “Dievs ir visuvarens” ar cirvi uzbruka vilciena pasažieriem.

Amatpersonas paziņojušas, ka notikušais pierāda steidzamu nepieciešamību pēc labākas bēgļu integrācijas, lai novērstu jauno – nepilngadīgo patvēruma meklētāju radikalizēšanos.

“Ir svarīgi, lai integrācija notiktu pareizi. Mums ir jānodrošina laba izglītība un ārpusskolas nodarbes. Problēma ir tā, ka viņi nevēlas mācīties, bet gan strādāt, lai nopelnīto naudu varētu sūtīt uz dzimteni. Pagājušajā gadā Vācijā ieradās 5000 šādu nepilngadīgu personu,” norāda sociālā dienesta vadītāja Karolīna Rappa.

Foto

17 gadus vecais Pakistānas izcelsmes jaunietis Vācijā kā patvēruma meklētājs ieradās pirms gada. Pēc tam viņš pārcēlās pie audžuģimenes Vācijas dienvidos, Vircburgā. Tur arī viņš sarīkoja uzbrukumu, kurā smagi ievainoja četrus vilciena pasažierus no Honkongas. Pārmeklējot viņa mantas, izmeklētāji atrada ar roku zīmētu Daesh karogu. Grupējums arī uzņēmies atbildību par notikušo.