Komentāri
1,2 miljardi – tik lielu summu Pasaules Banka aizdod Irākai, lai cīnītos ar teroristiem
Foto: AFP / LETA

Pasaules Banka Irākai piešķirs 1,2 miljardu dolāru lielu aizdevumu, lai palīdzētu tikt galā ar lielajiem izdevumiem, kurus radījusi teroristu apkarošana un naftas cenu kritums.

Irāka ir finansiāli atkarīga no naftas cenām. To kritums izteikti atspoguļojas valsts ekonomikā. Turklāt Bagdādei nepieciešami lieli resursi, lai nodrošinātu savus militāros spēkus cīņā ar teroristu grupējumu Daesh.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pasaules Banka paziņojusi, ka ārkārtas aizdevuma nolūks ir palīdzēt Irākai nostabilizēties un atgriezties pie labvēlīgu apstākļu nodrošināšanas iedzīvotājiem.

“Irāka šobrīd piedzīvo ļoti grūtus laikus – reizē spraigo cīņu ar terorismu un naftas cenu kritumu. Tāpēc šajā delikātajā situācijā valstij ir ļoti nepieciešama partneru palīdzība, kuru tā arī saņems,” saka Francijas finanšu ministrs Mišels Sapins.

Paredzams, ka naudu Irāka saņems vēl šogad. Valsts paziņojusi, ka arī veiks vairākas ekonomiskās reformas, lai pēc iespējas veiksmīgāk pārvarētu krīzi.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl